Vysočina nespí

Třebíč Mertl_9Vysočina nespí. Objevte její kouzlo i mimo turistickou sezónu

Při pomyšlení na Vysočinu vás možná nejprve napadnou zelené kopce a teplé letní dny plné výletů. Ale co když vám řekneme, že i v chladnějších měsících má Vysočina co nabídnout? Období, kdy se příroda odívá do šedivého kabátku a mrazík kreslí na okna, může být ideálním časem pro objevování jejích kulturních skvostů, klidných zákoutí a vřelých příběhů.                                                                                 Přinášíme vám inspiraci, jak si zimní Vysočinu užít naplno.

Muzea a galerie

Ačkoliv je Vysočina známá svou nádhernou přírodou, nezůstává pozadu ani v kulturní nabídce. Muzea a galerie vás vtáhnou do světa umění, historie a vzdělání. Chladnější měsíce jsou ideálním obdobím pro jejich návštěvu.

Zámky a hrady

Většina zámků a hradů se s koncem turistické sezóny veřejnosti uzavírá. Některé z nich však nechávají své brány návštěvníkům otevřené i v chladných měsících. Vydejte se na jejich návštěvu a užijte si jejich pohádkovou atmosféru.

Zříceniny

Zříceniny mají tu výhodu, že jsou pro vás otevřené celoročně. Navíc jim mrazivá atmosféra podzimu a zimy dodává téměř mystický nádech. Užijte si při putování za nimi procházku panenskou přírodou Vysočiny.

Spoustu dalších zřícenin naleznete zde.

Na výlet s dětmi

Pro rodiny s dětmi je Vysočina pravým rájem plným dobrodružství, a to i v chladném období. Dětské atrakce a interaktivní muzea umožňují malým objevitelům poznávat svět hravou formou. Přesvědčte se o tom, že podzimní a zimní dny mohou být stejně vzrušující jako letní prázdniny.

Další výlety

Rádi byste ještě něco jiného? Podívejte se, co dalšího Vysočina v nadcházejícím období nabízí.

Vysočina je region, který nezklame ani v chladnějších měsících roku. I během nich totiž nabízí nečekané možnosti pro klidný odpočinek, ale i pro aktivní poznávání. Nenechte si ujít příležitost navštívit Vysočinu a užít si její kouzelnou atmosféru.

Foto: Jakub Mertl, Ivo Svoboda, Zámek Žďár, Koruna Vysočiny, Zoo Jihlava, Petr Lemberk.