KPH 2021/2022 THE CELLO BOYS & Od klasiky k rocku

Termín: 29. 11. 2021 19:00

Místo konání: Velké Meziříčí


Ladislav Mariaš - violocennlo, Zachar Fedorov - violoncello. Poprockové duo progresivních mladých umělců zahraje na violoncella klasickou hudbu, ale i úpravy rockových a popových hitů.
Ladislav Mariaš je absolventem Pražské konzervatoře a pokračuje v konzultacích u Mikaela Ericssona na AMU v Praze. Získal 1. místo a titul absolutního...
Kontakt
koncertní sál JC, Náměstí 17, Velké Meziříčí, 59501, Česko,
Velké Meziříčí
… Získal 1. místo a titul absolutního vítěze soutěže ZUŠ, 2. místo na evropské soutěži Bogdana Warchala Talent for Europe v Dolnom Kubíně. Absolvoval masterclass pod vedením světových violoncellistů, působil také v Plzeňské filharmonii. Nyní vystupuje sólově, orchestrálně a v komorních projektech. Zachar Fedorov je rovněž absolventem Pražské konzervatoře a vzdělání si doplňuje na AMU v Praze pod vedením Michala Kaňky. V roce 2002 vyhrál soutěž ZUŠ a v roce 2011 udělal konkurz do Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Účastní se mnoha komorních vystoupeních různým hudebním zaměřením - od klasiky až po novodobou pop-rockovou hudbu, vystoupil jako sólista s Teplickou filharmonií a s orchestrem Severočeského divadla a od roku 2015 působí v Českém národním symfonickém orchestru, se kterým například absolvoval zahraniční turné s Enniem Morriconem.

Vstupné: 150 Kč/120 Kč (děti, studenti, senioři). Prodej vstupenek na program.oddělení Jupiter clubu.

Platí abonentní předplatné KPH 2021/2022.