Výstava ve věži kostela sv. Mikuláše

Termín: 1. 6. - 12. 9. 2021 9:00 - 18:00

Místo konání: Velké Meziříčí

Poutavá výstava o věži samotné i mnoha dalších zajímavostech historie Velkého Meziříčí a okolí, a to v nové a svěží grafice a moderním technickém provedení. Nechybí ani interaktivní hra pro malé i velké, nebo čerstvě vymalované a uklizené interiéry. Skauti Velké…
Kontakt
Kostel sv. Mikuláše, Náměstí 116, Velké Meziříčí, 59401, Vysočina,
Velké Meziříčí

Skauti Velké Meziříčí vytvořili interaktivní hru Záhada prvního hodináře. Hra je vhodná pro děti od 10 let a zvídavé dospělé. Starat se o tak komplikovaný mechanismus, jakým je hodinový stroj věžních hodin, nemohl kdekdo. Tato hra prověří, zda právě vy ovládáte schopnosti správného hodináře: přesnost, bystrost, cit pro detail a pozornost. Je to výzva pro malé i velké, holky i kluky, táty i babičky. Všichni mají stejnou šanci!

Během výstupu na věž se seznámíte se zajímavými místy v našem městě a jeho nejbližším okolí. Snažili jsme se vám přiblížit, jak části města vypadaly v minulosti, stručně připomenout jeho historii a některé lidské příběhy, ale i upozornit na drobné detaily, které člověk při každodenním pohybu po městě může přehlédnout. Pro hlubší seznámení se pak nabízejí další, fyzicky už méně náročné zdroje poznání.

Turistický portál Facebook TIC Velké Meziříčí YouTube Velké Meziříčí

 

Přejeme vám, aby výstup na věž a její ochozy byl impulzem k dalšímu poznávání Velkého Meziříčí.