Každá minuta života

Termín: 4. 9. 2021 19:30

Místo konání: Velké Meziříčí

Film je uveden v rámci Evropského festivalu filozofie 2021.   Dokument Česko/Slovensko 2021. Vstupné: 100 Kč, 80 minut, mládeži přístupný od 12 let.   Mladý pár Lenka a Michal se věnují výchově svého čtyřletého syna s nejvyšším možným nasazením. Miško má už…
Kontakt
Kino JC, Náměstí 17, Velké Meziříčí, 59401, Kraj Vysočina,
Velké Meziříčí
… style="margin-bottom:0cm;line-height:normal;">Vstupné: 100 Kč, 80 minut, mládeži přístupný od 12 let.

 

Mladý pár Lenka a Michal se věnují výchově svého čtyřletého syna s nejvyšším možným nasazením. Miško má už od narození naplánovanou každou minutu svého života tak, aby se z něj jednoho dne stal úspěšný vrcholový sportovec a po všech stránkách „kvalitní člověk". Tomuto cíli je podřízeno vše. Rodiče odsunují své potřeby na vedlejší kolej, věnují synovi maximum času a malý Miško předčí svými výkony většinu vrstevníků. Na první dětská kamarádství však nemá zatím Miško čas. V jeho životě trénink střídá hru, hra střídá cvičení a cvičení střídá trénink v pravidelném rytmu. Živými situacemi z rodinného života otevírá režisérka Erika Hníková řadu otázek ohledně výchovy dětí a rodičovských výzev v dnešní době. Děláme pro své děti dost? Nebo toho děláme až moc?

 

Režisérku k natočení dokumentu přivedl zhruba před šesti lety příběh rodiny Zachových zveřejněný v médiích, kdy hlava rodiny Pavel Zacha popisoval proces, jak ze svého syna vychovává vrcholového sportovce. Pro tento záměr přesvědčil manželku, společnému cíli podřídili vše a výsledkem bylo jeho úspěšné draftování do NHL ve věku osmnácti let.