Bachtale Apsa a Bára Hrzánová

Termín: 16. 7. 20:00 - 22:30

Místo konání: Nové Město na Moravě

Netradiční spojení herečky a zpěvačky Báry Hrzánové s kapelou Bachtale Apsa, která patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naše romská hudební scéna nabízí.
Bára Hrzánová je nejen vynikající herečka, ale také všestranná zpěvačka, pro kterou jsou romské písně srdeční záležitostí. Pro publikum není tato její poloha zcela...
Kontakt
Nové Město na Moravě, Horácká galerie - dvoreček,
Nové Město na Moravě
… publikum není tato její poloha zcela známá, o to však zajímavější. Kapela Bachtale Apsa patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naše romská hudební scéna nabízí. Název Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba leadera kapely Mária Biháriho a dalších členů kapely. Ve skladbách se prolínají romské melodie a rytmy s latinskoamerickou hudbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Mário Bihári a jeho kolegové z kapely Bachtale Apsa tvoří s Bárou skvěle tepající celek, ze kterého se bez okolků valí pozitivní energie. Jak se praví v písni „E mašina imar džal“: tenhle vláček prostě jede a sluníčko svítí… Bára Hrzánová – zpěv Mário Bihári – akordeon, zpěv Petr Horváth – kytara, zpěv Adam Pospíšil – housle, baskytara Nicholas Roy Arthofer – trumpeta Radek Sivák – perkuse Předprodej na Informačním centru a online na sms ticketu. Cena v předprodeji 200,-, Novoměstská karta 160,-, cena na místě 250,-.