Výstava: Pohled za zrcadlo lidskosti

Termín: 21. 8. - 1. 10. 2023 9:00 - 20:00

Místo konání: Jihlava

Pohled za zrcadlo lidskosti

Na konec léta a počátek podzimu připravujeme v prostorách Kavárny Muzeum výstavu Lubomíra Kerndla (* 1954) s názvem Pohled za zrcadlo lidskosti. Autor je fotograf, sochař, malíř, designer, polygraf, básník, skladatel, muzikant, kurátor galerie a podporovatel zejména surrealistického umění.

Kontakt
Masarykovo náměstí 1224/55,
586 01 Jihlava
… surrealistického umění.

Vystudoval VUT Brno, fakultu elektrotechnickou, obor technická kybernetika. Je členem surrealistické skupiny Stir up a Spolku výtvarných umělců Vysočiny. K signování děl používá také zkratku svého jména Lukern.

Zabývá se tvorbou abstraktních digitálních fotografií, dřevěných plastik, nefigurativních maleb, grafickým designem a v posledních letech se intenzivně věnuje automatickým kolorovaným kresbám na ručním papíru. Od roku 2004 absolvoval mnohé desítky samostatných či kolektivních výstav v České republice i v zahraničí (Belgie, Chile, Rakousko). Jeho tvorba je zastoupena v řadě tuzemských i zahraničních sbírek. Výstava, na které autor představí své obrazy a automatické kolorované kresby na ručním papíru, bude v Kavárně Muzeum přístupná od pondělí 21. srpna do neděle 1. října 2023.

Foto: galerie města Olomouc