Výstava: Výtvarníci z Vysočiny

Termín: 6. 9. - 8. 10. 2023 10:00 - 17:00

Místo konání: Telč

Do dvou krásných výstavních sálů v pobočce našeho muzea v Telči připravujeme na konec léta kolektivní výstavu Spolku výtvarných umělců Vysočiny s názvem Výtvarníci z Vysočiny.

Spolek výtvarných umělců Vysočiny je členem Unie výtvarných umělců ČR a jejím prostřednictvím i celosvětové organizace výtvarných umělců IAA/AIAP (UNESCO) a celostátní Rady uměleckých obcí ČR. Je dobrovolnou výběrovou organizací sdružující výtvarné umělce a teoretiky. Původně vznikl pod názvem Sdružení výtvarných umělců Vysočiny počátkem roku 1990 jako spolek umělců působících v regionu Českomoravské vysočiny zahrnující okresy Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Pelhřimov. Po roce činnosti došlo k osamostatnění žďárských výtvarníků, kteří založili Klub výtvarných umělců Horácka.
Zastoupení členů SVUV v různých oblastech výtvarné tvorby je různorodé a pestré, někteří z výtvarníků se profilují i ve více oblastech, jako jsou kresba, malba, grafika, koláže, fotografie, design, sochařství a umělecké kovářství.

Výstava, kterou připravujeme na dny 6. září až 8. října 2023, bude tedy velmi pestrá a zajímavá.

Foto: Michael Pokorný

Kontakt
Muzeum Vysočiny Jihlava, pobočka Telč,
588 56 Telč
49.185509, 15.450795Mapa
Předpověď počasí
Obloha
11.3 °C
… organizace výtvarných umělců IAA/AIAP (UNESCO) a celostátní Rady uměleckých obcí ČR. Je dobrovolnou výběrovou organizací sdružující výtvarné umělce a teoretiky. Původně vznikl pod názvem Sdružení výtvarných umělců Vysočiny počátkem roku 1990 jako spolek umělců působících v regionu Českomoravské vysočiny zahrnující okresy Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Pelhřimov. Po roce činnosti došlo k osamostatnění žďárských výtvarníků, kteří založili Klub výtvarných umělců Horácka. Zastoupení členů SVUV v různých oblastech výtvarné tvorby je různorodé a pestré, někteří z výtvarníků se profilují i ve více oblastech, jako jsou kresba, malba, grafika, koláže, fotografie, design, sochařství a umělecké kovářství. Výstava, kterou připravujeme na dny 6. září až 8. října 2023, bude tedy velmi pestrá a zajímavá.

Foto: Michael Pokorný