Výstava: Magdalena Křenková - Obrazy

Termín: 1. 6. - 30. 9. 2024 9:00 - 17:00

Místo konání: Doupě

Od 1. června do 30. září 2024 je přímo na nádvoří hradu Roštejna k vidění tvorba Magdaleny Křenkové.
Olejové barvy vržené malířkou na plátno vytvářejí ve stínohře nádvoří hradu Roštejna inspirativní zážitek.


Magdalena Křenková Florianová
Malířka Restaurátorka Básnířka

Autorčina tvorba je protkaná staroříšským koloritem. Věnuje se olejomalbě, akvarelu, pastelu, grafice a restaurování, kterému se vyučila v ateliéru svého otce Jana Floriana, řezbáře, malíře, restaurátora. Do grafiky ji zasvětil strýc grafik Michael Florian.
Poezii píše od 13 let. Vyšly jí sbírky básní Měsíc nad Kladinou, Kladina a Protiklady.

Umělecké klima v rodině otevřel dědoušek Josef Florian, vydavatel Dobrého díla. Jeho knihovna se pro autorku stala zdrojem krásy a spirituality.
Rodiče Jan Florian a Karla Florianová (výtvarnice) dali nenásilné, ale pevné základy k umělecké dráze svých dětí.

Kontakt
Muzeum Vysočiny Jihlava, hrad Roštejn,
588 56 Doupě
Předpověď počasí
Obloha
18.4 °C
… Autorčina tvorba je protkaná staroříšským koloritem. Věnuje se olejomalbě, akvarelu, pastelu, grafice a restaurování, kterému se vyučila v ateliéru svého otce Jana Floriana, řezbáře, malíře, restaurátora. Do grafiky ji zasvětil strýc grafik Michael Florian. Poezii píše od 13 let. Vyšly jí sbírky básní Měsíc nad Kladinou, Kladina a Protiklady. Umělecké klima v rodině otevřel dědoušek Josef Florian, vydavatel Dobrého díla. Jeho knihovna se pro autorku stala zdrojem krásy a spirituality. Rodiče Jan Florian a Karla Florianová (výtvarnice) dali nenásilné, ale pevné základy k umělecké dráze svých dětí.