Výstava: Blíž, než se zdá

Termín: 21. 6. - 31. 7. 2024 9:00 - 17:00

Místo konání: Jihlava

Od 21. června do 31. července bude v prostoru muzejních arkád k vidění výstava fotografií Barbory Hruškové s názvem Blíž, než se zdá.
Barbora Hrušková je jihlavská rodačka a absolventka zdejší Střední umělecké školy grafické. Delší čas se pohybovala mimo svůj obor, avšak pár let nazpět znovu nalezla to, co je pro ni důležité - tvůrčí činnost. V rámci ní se opět začala věnovat grafické úpravě tiskovin a formou volné tvorby také fotografii či ilustracím. Náměty a inspiraci pro svou práci hledá v hudbě, poezii a zejména pak v přírodě. Často ji tak můžeme potkat v kraji kolem Javořice, jak brouzdá po lese se svým nedávno narozeným synkem a jedním vykutáleným psíkem. Zde se po boku svého manžela věnuje také přírodovědnému výzkumu. Díky němu zjistila, že divoká zvířata, vzácné rostliny, pozoruhodná místa i prosté kouzlo okamžiku může na každého z nás čekat mnohem blíž, než se na první pohled zdá.
Autorčinou snahou není pořízení zdánlivě dokonalých fotek divoké přírody. Naopak. Při své tvorbě se soustředí spíše na zachycení zajímavých detailů či atmosféry vystihující danou chvíli. Některé z jejích snímků mohou být i záměrně neostré. V tomto případě se nejedná o technický nedostatek, nýbrž o prostor pro naši představivost. S její pomocí si totiž lze ten či onen záběr dokreslit. Nebojte se proto, při zhlédnutí autorčiny výstavy, zastavit a popustit uzdu vlastní fantazii.

Kontakt
Masarykovo náměstí 57,
586 01 Jihlava
49.396511, 15.588957Mapa
Předpověď počasí
Obloha
18.6 °C
… nalezla to, co je pro ni důležité - tvůrčí činnost. V rámci ní se opět začala věnovat grafické úpravě tiskovin a formou volné tvorby také fotografii či ilustracím. Náměty a inspiraci pro svou práci hledá v hudbě, poezii a zejména pak v přírodě. Často ji tak můžeme potkat v kraji kolem Javořice, jak brouzdá po lese se svým nedávno narozeným synkem a jedním vykutáleným psíkem. Zde se po boku svého manžela věnuje také přírodovědnému výzkumu. Díky němu zjistila, že divoká zvířata, vzácné rostliny, pozoruhodná místa i prosté kouzlo okamžiku může na každého z nás čekat mnohem blíž, než se na první pohled zdá. Autorčinou snahou není pořízení zdánlivě dokonalých fotek divoké přírody. Naopak. Při své tvorbě se soustředí spíše na zachycení zajímavých detailů či atmosféry vystihující danou chvíli. Některé z jejích snímků mohou být i záměrně neostré. V tomto případě se nejedná o technický nedostatek, nýbrž o prostor pro naši představivost. S její pomocí si totiž lze ten či onen záběr dokreslit. Nebojte se proto, při zhlédnutí autorčiny výstavy, zastavit a popustit uzdu vlastní fantazii.