Koncert skupiny KATAPULT - zrušeno bez náhrady!!

Termín: 24. 9. 2021 19:00

Místo konání: Velké Meziříčí

OPRAVDOVÝ RESTART  ALE STÁLE JEŠTĚ NENÍ NA DOHLED Z důvodu „vyšší moci“  /pandemie coronaviru a jeho současných mutací/ a dále  epidemiologických opatření MZČR platných od 1.8.2021, Katapult na podzim roku 2021 nebude vystupovat. Moratorium na naše koncerty platí také…
Kontakt
velký sál JC, Náměstí 17, Velké Meziříčí, 59401, Vysočina,
Velké Meziříčí
… naše koncerty platí také i pro rok 2022. 

Katapult /nevystupuje od března 2020/ se chce vrátit na koncertní pódia až v době normální,kdy nebude po Covidu “vidu ani slechu“ a slovo restrikce bude pojem zcela neznámý. Až do stejné  doby, kdy jsme v spolu v dobré víře koncerty  plánovali, uzavírali smlouvy a význam slova  pandemie koronaviru /Covid – 19/v té chvíli vůbec neznali.

UMĚLECKÉ DŮVODY: Současná pandemická situace včetně omezujících restrikcí, mi neumožňuje provést dobrý umělecký výkon plný energie a emocí, které se přelévají z jeviště do auditoria a následně zpět a to v té nejvyšší umělecké kvalitě. Již 8. srpna 2020 jsem v přímém televizním rozhovoru s Jolkou Krásnou na ČT24 ve Studiu 6 řekl do veřejného prostoru: „Představa, že budu muset hrát do roušek, nepřichází v úvahu. Katapult je divadlo snů, Katapult je rockové Národní divadlo, když to přeženu. Já potřebuji vidět rozesmáté obličeje, jak jsou lidé šťastní a uvolnění. Můj sen je vydržet a vrátit se v době úplně normální".

Posléze jsme spolu během dalších 12ti měsíců ještě dvakrát měnili termíny koncertu, moje stanovisko jste znali, všichni jsme se ubezpečovali a věřili, že normální situace letos nastane.

LIDSKÝ FAKTOR/ochrana zdraví V době, kdy jsou nyní lidé rozdělení na dva nesmiřitelné tábory – očkovaní a jeho odpůrci, stále existuje tedy riziko nákazy. Stále také platí riziko těžkého průběhu nemoci a nedej bože třeba i úmrtí. Dostupná fakta jsou ve veřejném prostoru pro všechny k dispozici. Existuje nyní jediná možná cesta návratu k normálu. Nejvyšší možné proočkování povede ke kolektivní imunitě a následně ke zklidnění situace tak, aby se samotné onemocnění koronavirem stalo „pouhou" respirační nemocí. Pak bude umožněna cesta i pro Katapult, vrátit se zpět na koncertní pódia.

OSOBNÍ ODPOVĚDNOST: Znovu a opakovaně deklaruji: „Moje povaha mi v této těžké době říká, že nesu osobní odpovědnost za nás všechny. Odpovědnost za zdraví pořadatelů, fanoušků, personálu v místě, personálu Katapultu, jeho hudebníků a nakonec i za zdraví moje."

ZÁVĚR: Pokud můžu, prosím o Váš respekt k mému rozhodnutí a děkuji Vám za Vaše porozumění, empatii a solidaritu v této historicky nebývalé situaci. Její vyřešení je zatím pro nás všechny co pracujeme v kultuře, ale ještě v nedohlednu. Jsme nyní na cestě, ale i cesta je cíl.