Pivovary na stezce

JIHLAVA - Pivovar Jihlava, a. s.

pivovar-jihlavaJihlavské pivo je na Vysočině tradičním, oblíbeným a často vyhledávaným nápojem. Patrně nejstarší písemnou zprávou o jihlavském sladovnictví a pivovarnictví je zmínka v městské knize z první poloviny 14. století.

Číst více...

HUMPOLEC - Rodinný pivovar Bernard, a. s.

varna 2Ve sklepích rodinného pivovaru Bernard v samém srdci Českomoravské vrchoviny pro vás kvasí a zraje pivo Bernard. Je vyrobeno z nejčistší vody, vlastního humnového sladu a kvasnic uprostřed lesem provoněné Vysočiny. Díky tomu vytváří harmonii vyvážené hořkosti, lahodné plnosti a chmelové vůně.

Číst více...

HAVLÍČKŮV BROD - Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s.

HavlickuvBrod RebelHavlíčkobrodský pivovar slaví letos 185 let od svého založení. Jeho novodobá historie se datuje od roku 1834, kdy právovárečníci po vyhoření původního pivovaru zakoupili rytířský dům Bukovských 

Číst více...

PACOV - Rodinný minipivovar Pacov

IMG 0163Rodinný minipivovar byl založen roku 2009. Vyrábí nefiltrovaná a nepasterovaná přírodní piva s jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi. Pravidelně je na čepu světlý ležák a k tomu vždy konkrétní sezonní speciál. Pivo se také stáčí do lahví a vlastních sudů.

Číst více...

DALEŠICE - Akciový pivovar Dalešice, a. s.

DSC 1505Ačkoli se v Dalešicích vařilo pivo již od konce 16. století, pivovar se dostal do širšího povědomí veřejnosti teprve před téměř čtyřiceti lety poté, co si jej z více než 150 dalších objektů vybral režisér Jiří Menzel a na motivy Hrabalovy knihy natočil film Postřižiny. 

Číst více...

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Jelínkova vila – pivovar

DSC 1091NÁŠ PIVOVAR A PIVO HARRACH...
V Jelínkově vile se vaří pivo už od jara 2004. Provoz byl spuštěn jako 27. minipivovar v České republice a z dnešního pohledu a při současném počtu minipivovarů se řadí mezi první minipivovary v naší zemi.

Číst více...

RADEŠÍN - Balónový hotel a pivovar

inter2Historie pivovaru v Radešíně sahá až do 16. století. Důležitým datem je rok 1597, kdy do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic. V tomto roce nechal přestavět renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dal podnět ke vzniku Radešínského pivovaru. 

Číst více...

HORNÍ DUBÉNKY - Pivovar Kozlíček

P1370698Pivovar Kozlíček je malý rodinný minipivovar, který sídlí ve vesničce Horní Dubenky na Javořické vrchovině. Byl založen na přelomu roku 2006. Pivovar nemá vlastní restauraci, pivo je tudíž dodáváno do smluvních restaurací, kde je čepováno jako regionální specialita. 

Číst více...

ŽELIV - Želivský klášterní pivovar

image1První zmínky o vaření piva v premonstrátském klášteře v Želivě jsou již ze 14 století. O tradici vaření piva v Želivě svědčí zachovalý písemný popis zdejšího pivovaru z roku 1617.

Číst více...

TŘEBÍČ - Podklášterní pivovar URBAN

24terasaV Třebíči se pivo vařilo od nepaměti. Bohužel v roce 1972 došlo k uzavření místního pivovaru a k jeho zbourání. Na mnohaletou tradici vaření piva ve městě po čtyřicetileté přestávce navázali otevřením vlastního minipivovaru v květnu 2012. 

Číst více...

RAČÍN - Račínský minipivovar Richard, s. r. o.

IMG 5448_2Račínský minipivovar byl otevřen v lednu roku 2015 a první zkušební várka byla uvařena v listopadu 2014. Minipivovar je součástí Hotelu Leopold, který se nachází v Račíně v malebném srdci Českomoravské vysočiny nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Číst více...

KAMENICE NAD LIPOU - Pivovar Kamenice, s. r. o.

PivovarKamenice 063Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století. Na jaře 2016 zakoupila chátrající a nefunkční objekt společnosti Pivovar Kamenice, s. r. o., se záměrem obnovit zde pivovarský provoz.

Číst více...

KAMENICE NAD LIPOU - Pivovar Kokeš

KokešVeškerá místní piva jsou vařena s láskou a poctivou prací, jsou nepasterovaná a nefiltrovaná. Obsahují směs ječných sladů a jsou spodně kvašená. Charakter piv je v poctivém přístupu, se kterým je vařena každá jednotlivá várka, v přímém otopu rmutovacího a varného kotle a v pramenité vodě z vlastního zdroje, která v podzemí protéká kolem zbytků stříbrných rud a která společně s vybranými druhy českých chmelů vytváří a korunuje výsledné dílo.

Číst více...