Pivovary na stezce

TELČ - Pivovar Trojan

telc trojanPivovar Trojan Telč byl založen v roce 2017 se záměrem obnovení pivovarnického řemesla v Telči i navázání na rodinnou tradici vaření piva u Trojanů. Vznikl v prostorách bývalé telčské mlékárny, které prošly rozsáhlou renovací. Podle původních receptur vaří pivo nefiltrované a nepasterované a zachovává tradiční postupy. Pěstuje si vlastní chmel. Nabízí klasická i speciální piva, třeba smrkové, zázvorové, kopřivové, mátové, bazalkové či sezónní herbal beer.

Číst více...

TELČ - Panský pivovar Telč

pansky-dvur-telc

Když loni na podzim telčským podzámčím zavoněla první várka čerstvě uvařeného ležáku, nebylo pochyb o tom, že se na zdejší Panský dvůr vrátil kus poctivého řemesla.
Panský pivovar Telč se výrazným písmem zapsal na mapu českých pivovarů.

Číst více...

POLNÁ - Měšťanský pivovar Polná

polnaPrvní zmínky o pivovaru jsou z roku 1442. Roku 1865 vybudovali měšťané zcela nový pivovar. Své rané mládí zde prožil spisovatel Bohumil Hrabal. Po roce 1948 byl pivovar znárodněn a užíván jako sklad zeleniny či sodovkárna, tudíž chátral. S novým vlastníkem byl v roce 2001 zčásti rekonstruován a zapsán jako národní památka. Další majitelé v něm roku 2018 otevřeli restauraci, která čepuje pivo Rampušák z Dobrušky.

Číst více...

JIHLAVA - Horácký pivovar, a. s.

horacHorácký pivovar vznikl v roce 2016 se záměrem čepovat ve vlastních hospodách a pivnicích své vlastní pivo Horác. Počáteční rozjezd měl v Chlumu u Třebíče, poté se přesunul do Jihlavy, kde vaří pivo od roku 2019. Na přání pivařů filtruje pivo v křemelinovém filtru, takže nabízí filtrovanou i nefiltrovanou variantu.

Číst více...

JIHLAVA - Pivovar Jihlava, a. s.

pivovar-jihlavaJihlavské pivo je na Vysočině tradičním, oblíbeným a často vyhledávaným nápojem. Patrně nejstarší písemnou zprávou o jihlavském sladovnictví a pivovarnictví je zmínka v městské knize z první poloviny 14. století.

Číst více...

HUMPOLEC - Rodinný pivovar Bernard, a. s.

varna 2Vlastní cestou k poctivému českému pivu je myšlenka, které se od počátku existence Rodinného pivovaru Bernard pevně drží jeho spolumajitelé Stanislav Bernard a Josef Vávra. Pivovar zpracovává tradičními poctivými postupy nejčistší vodu z vlastního vrtu, vlastní slad a vlastní kvasnice. Lidé v pivovaru trvale usilují o nejvyšší možnou kvalitu piva, špičkovou podporu provozoven, budování kultovní značky a dobré vztahy ve firmě i navenek. Oblíbená a oceňovaná piva Bernard vynikají harmonií vyvážené hořkosti, lahodnou plností a chmelovou vůní. Rodinný pivovar Bernard nabízí to nejlepší, co pivovar může nabídnout – čerstvé nepasterizované pivo v nejčistší podobě.

Číst více...

HAVLÍČKŮV BROD - Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s.

HavlickuvBrod RebelHavlíčkobrodský pivovar slaví letos 185 let od svého založení. Jeho novodobá historie se datuje od roku 1834, kdy právovárečníci po vyhoření původního pivovaru zakoupili rytířský dům Bukovských 

Číst více...

PACOV - Rodinný minipivovar Pacov

IMG 0163Rodinný minipivovar byl založen roku 2009. Vyrábí nefiltrovaná a nepasterovaná přírodní piva s jemným zákalem vytvořeným pivovarskými kvasnicemi. Pravidelně je na čepu světlý ležák a k tomu vždy konkrétní sezonní speciál. Pivo se také stáčí do lahví a vlastních sudů.

Číst více...

DALEŠICE - Akciový pivovar Dalešice, a. s.

DSC 1505Ačkoli se v Dalešicích vařilo pivo již od konce 16. století, pivovar se dostal do širšího povědomí veřejnosti teprve před téměř čtyřiceti lety poté, co si jej z více než 150 dalších objektů vybral režisér Jiří Menzel a na motivy Hrabalovy knihy natočil film Postřižiny. 

Číst více...

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Jelínkova vila – pivovar

DSC 1091NÁŠ PIVOVAR A PIVO HARRACH...
V Jelínkově vile se vaří pivo už od jara 2004. Provoz byl spuštěn jako 27. minipivovar v České republice a z dnešního pohledu a při současném počtu minipivovarů se řadí mezi první minipivovary v naší zemi.

Číst více...

RADEŠÍN - Balónový hotel a pivovar

inter2Historie pivovaru v Radešíně sahá až do 16. století. Důležitým datem je rok 1597, kdy do Radešína přichází Samuel Radešínský z Radešovic. V tomto roce nechal přestavět renesanční tvrz (dnešní Balónový zámek) a dal podnět ke vzniku Radešínského pivovaru. 

Číst více...

HORNÍ DUBENKY - Pivovar Kozlíček

P1370698Pivovar Kozlíček je malý rodinný minipivovar, který sídlí ve vesničce Horní Dubenky na Javořické vrchovině. Byl založen na přelomu roku 2006. Pivovar nemá vlastní restauraci, pivo je tudíž dodáváno do smluvních restaurací, kde je čepováno jako regionální specialita. 

Číst více...

ŽELIV - Želivský klášterní pivovar

image1První zmínky o vaření piva v premonstrátském klášteře v Želivě jsou již ze 14 století. O tradici vaření piva v Želivě svědčí zachovalý písemný popis zdejšího pivovaru z roku 1617.

Číst více...

TŘEBÍČ - Podklášterní pivovar URBAN

24terasaV Třebíči se pivo vařilo od nepaměti. Bohužel v roce 1972 došlo k uzavření místního pivovaru a k jeho zbourání. Na mnohaletou tradici vaření piva ve městě po čtyřicetileté přestávce navázali otevřením vlastního minipivovaru v květnu 2012. 

Číst více...

RAČÍN - Račínský minipivovar Richard, s. r. o.

IMG 5448_2Račínský minipivovar byl otevřen v lednu roku 2015 a první zkušební várka byla uvařena v listopadu 2014. Minipivovar je součástí Hotelu Leopold, který se nachází v Račíně v malebném srdci Českomoravské vysočiny nedaleko Žďáru nad Sázavou.

Číst více...

KAMENICE NAD LIPOU - Pivovar Kamenice, s. r. o.

PivovarKamenice 063Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století. Na jaře 2016 zakoupila chátrající a nefunkční objekt společnosti Pivovar Kamenice, s. r. o., se záměrem obnovit zde pivovarský provoz.

Číst více...