Galerie Malovaný dům

Nejsou Vaši žáci ani Leonardo, ani Michelangelo? Nevadí. V Galerii Malovaný dům se dozví vše potřebné o práci malíře, uměleckých dílech, galeriích anebo o životě a díle třebíčského malíře Františka Mertla. 

Kontakt

Karlovo náměstí 53
67401 Třebíč 1
region Třebíč
49.215584, 15.880822Mapa

Galerie Malovaný dům v Třebíči pro Vás připravila několik programů týkajících se galerií, uměleckých děl a také malíře a třebíčského rodáka Františka Mertla. Do některých programů se žáci kreativně zapojí při tvorbě vlastní výstavy či uměleckého díla.

Doporučený počet dětí pro MŠ a I. stupeň ZŠ je max. 18. Cena jakéhokoli programu je 40 Kč za osobu. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

Nabídka programů:

  • Poprvé v galerii / MŠ, 1. stupeň ZŠ

Program je zaměřený na mladší děti, kteří v galerii možná ještě nikdy nebyli. Seznámí se proto nejdřív s pravidly chování v galerii a dozví se něco o jejím fungování. Kromě toho je čeká tvůrčí činnost v malířském ateliéru, kterou zakončí vlastní výstavou. Starší děti se navíc dozvědí o dalších významných institucích a uměleckých dílech.

  • Příběh malíře / 3. - 5. třída ZŠ

V tomto programu žáci prozkoumají práci malíře a zjistí, jak vzniká umělecké dílo. Vyslechnou také životní příběh věhlasného malíře z Třebíče Františka Mertla. Nakonec se oddají tvůrčí činnosti a namalují vlastní umělecké dílo.

  • Komentované prohlídky / 2. stupeň ZŠ a SŠ

Během komentované prohlídky studenti poznají život a dílo třebíčského rodáka Františka Mertla. Speciální pozornost je věnována darovaným dílům městu Třebíč. Program pro ZŠ můžete zakončit buďto výtvarnou činností, nebo dokumentem o vzniku třebíčské expozice s názvem „Frantův návrat na Vysočinu". Program pro SŠ je zakončen dokumentem.

Foto: MKS Třebíč