Santiniho šifra

santiniho šifraObjevte s Korunou Vysočiny magická místa v srdci Českomoravské vrchoviny, která jsou vzájemně propojena díly geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho Aichela. Při svém putování vypátrejte symboly, tvary, písmena, čísla nebo šifry, které nám tu zanechali naši předkové na fasádách kostelů, pod vytesanými sochami nebo v lesních zátiších.
Kam vás tahle cesta zavede? To zjistíte po rozluštění 27 úkolů, ale můžeme vám slíbit, že na konci putování na vás čeká vskutku magická a pozoruhodná stavba, která je plná nejrůznějších symbolů, tvarů a čísel. Tam najdete vzkaz, který ukrývá Santiniho šifra.
K rozluštění šifry vás zavedeme na šest míst, která už před 300 lety vytvořil stavitel Santini, jenž se proslavil jedinečným architektonickým stylem nazývaným barokní gotika.

Tištěného průvodce dostanete v turistických informačních centrech ve Žďáře nad Sázavou, Zámku Žďár, Novém Městě na Moravě, Bystřici nad Pernštejnem, Nedvědici, Sněžném a Šiklandu a na pokladně kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

 
DESTINAČNÍ SPOLEČNOST KORUNA VYSOČINY
www.korunavysociny.cz |Více o hře

pdfPrůkazka k tématickému výletu