Westernové městečko Šiklův mlýn

Ubytování je možné v hotelu Coloradu se snídaní, srubových apartmánech s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je i mobilhome (gril, kuchyňka k dispozici).

Kontakt
Western Šiklův mlýn, s.r.o.
Zvole 49
Zvole nad Pernštejnem
49.286201, 16.099051Mapa

Možnost ubytování v chatách a stanování (včetně pronájmu stanů). Wifi k dispozici. Hotel, sruby a mobilhome mají vlastní sociální zařízení, chaty a stany v kempu společné sociální zařízení.  Ohniště. Bezbariérový přístup (hotel – pokoje s klasickou koupelnou, stany na terasách v kempu). Psi povoleni. Obchod s potravinami v místě (Central Camp), restaurace v místě.

Pro koně je k dispozici krytá kruhová ohrada, 4 venkovní a 4 vnitřní boxy. Sedlovna, sprchování koní. Plavení koní v řece u splavu. Po domluvě přeprava koní. Turistika s vozem (v zápřeži známí filmoví koně Čertík a Bertík) a vyjížďky s klienty v doprovodu instruktora. Přeprava koní.

Hlavní sezóna v červenci a v srpnu nabízí například Rodeo show, Americký víkend, Velkou ohňovou show, Rýžování zlata,  Létohrátky se zvířátky, hudební festivaly, MČR Cross Country Open apod. Areál půjčuje kostýmy, nabízí animační programy, týmové a firemní akce, kongresová turistika, školní výlety, a také chvilky napětí v nedalekém strašidelném zámku Draxmoor (Dolní Rožínka).  Pořádají se zde dětské dobrodružné a jezdecké tábory a přehlídka s názvem „Velký den koní“.

Objekty Šiklova mlýna mohou sloužit k netradiční rekreaci či k rodinné dovolené. V areálu se mohou děti setkat s volně puštěným oslíkem Matějem, kravičkami Rézou a Elis (holandský náhorní skot). Je zde také 15 pávů a tygřice Mia.