Kalendář akcí 2021

Výstava oceněných děl ze 7. ročníku GCWC

1.místo Petr_Slavík_Mimoň7. září - 10. října
Místo konání: Horácká galerie, Nové Město na Moravě

Desítka nejlepších děl, která vznikla v rámci letošního již 7. ročníku Mezinárodního sympozia broušení skla, pořádaného tradičně společností Bomma ve Světlé nad Sázavou. Přijďte obdivovat práci českých mistrů brusičů a naladit se na příští ročník sympozia, který proběhne tradičně v červnu 2022. 

VALNER Aleš & David - obrazy & sklo

IMG 80352. září - 22. října
Místo konání: Výstavní síň Kurfurstova domu, Přibyslav

Výstava obrazů a skla sklářských výtvarníků Aleše a Davida Valnerových vám představí krásu originálního skla, které vzniká ve sklárně v Přibyslavi. Výstavu je možné navštívit v pracovní dny od 8-12 a 13-16 hod.

Expozice Sklářství na Vysočině

DSC 7156do 31. října
Místo konání: Hrad Ledeč nad Sázavou

Stálá expozice Sklářství na Vysočině provede návštěvníky historickým a uměleckým vývojem sklářství na Českomoravské vrchovině. Největším lákadlem je určitě replika historické sklářské pece s vybavením a dobovým obchodem.

 

Předvánoční skláření

IMGP896120. listopadu
Místo konání: Huť Jakub, Tasice 

Již 5. ročník populárního předvánočního skláření proběhne před začátkem adventu v historické huti Jakub v Tasicích. Přijeďte obdivovat mistrovství sklářského výtvarníka Zdeňka Kunce, zažijte klidnou předvánoční atmosféru s vůní skla a ohně a pořiďte svým blízkým originální dárek pod stromeček (a ozdobu na stromeček :). Své malířské umění zde budou předvádět malérečky z nově vzniklé výrobny vánočních ozdob Koulier z Oflendy. 

Výstava skla: díla a fotografie z česko-rakouského sklářského workshopu

DSC 00024. září - 31. prosince
Místo konání: Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Výstava skla vytvořeného v rámci Česko-rakouského sklářského workshopu, který v červnu probíhal Uměleckoprůmyslové akademii ve Světlé nad Sázavou, je k vidění v havlíčkobrodském muzeu do konce roku 2021. 

Advent v sklářské huti

betlem27. listopadu - 20. prosince
Místo konání: Sklářská huť U hrocha, Škrdlovice

V adventní době otevírá sklářská huť U hrocha opět svoje brány. Nahlédněte pod pokličku výroby tradičního hutního škrdlovického skla.

Číst více...

Prohlídka sklářské huti, galerie a prodejny skla

ags Svobodapo celý rok
Místo konání: Sklárna AG Svoboda Karlov

Prohlídka huti, galerie a prodejny skla ve sklárně pana Jaroslava Svobody. Po předchozí domluvě je možná výroba skla pod vedením sklářského mistra.

Číst více...