Bohemia Machine

Bomma je obchodní značka designového skla firmy Bohemia Machine. Sklárna vyrábí především svítidla, jimiž jsou vybaveny mimo jiné obytné nebo společenské prostory v Birminghamu, Londýně, New Yorku, Miláně, zámku ve Francii či na ostrově Mykonos.

Kontakt

Zámecká 1177
58291 Světlá nad Sázavou
region Havlíčkův Brod
49.667667, 15.414547Mapa
Období: léto

Spojení tradičního řemesla, vlastních originálních technologií, unikátního designu a bezchybného provedení. Ve spolupráci s předními českými designéry vytváří ručně foukaná skla. Denně vyprodukuje až 6 tun mimořádně kvalitního křišťálu.

Společnost Bohemia Machine každoročně pořádá v prvním červnovém týdnu ve Světlé nad Sázavou Mezinárodní sympozium broušení skla, jehož exponáty můžete obdivovat v nově zřízené galerii dočasně umístěné ve světelském zámku. 

Podniková prodejna designového nápojového i užitkového skla je nově otevřena v Nové Vsi u Světlé 69 vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 16 hodin. 

Exkurze ve sklárně probíhají pravidelně v úterý a ve čtvrtek od 11:00. Po předběžné domluvě lze zajistit prohlídku i v anglické, německém či francouzském jazyce.
Vstupné je 100 Kč. Cena vstupného Vám bude odečtena z nákupu v podnikové prodejně Bomma. 

 

Nebyla nalezena žádna položka.