Sklářské aktuality

Předloha unikátní skleněné plastiky je k vidění v Pelhřimově

120134852 620239845306803_1244525781862334359_OREZ_copyVysočina sklářská má unikát. Obrovská celoleštěná skleněná plastika z tvorby Vlastimila Beránka, představitele třetí generace sklářů ze Škrdlovic, bude reprezentovat Českou republiku na světové výstavě Expo 2020 v Dubaji.

Číst více...

Skleněné krásy na světelském zámku přibývá

DSC 0041Zámek ve Světlé nad Sázavou se zvolna mění v křišťálový zámek. Vitríny plné křehkého skla z období od baroka po současnost, sklářské výstavy, obrovská skleněná plastika, prezentace skláren i jednotlivých výtvarníků, živá galerie skla, to vše už je, anebo bude na zámku k vidění. „Chci podporovat sklářskou tradici. Ať toto krásné řemeslo žije,“ říká majitelka zámku Helena Degerme.

Číst více...

Zámecký sklářský den představí umění sklářů

pocta sklarum_instalace_plastikyVysočina sklářská se po nucené odmlce znovu rozjíždí. První velkou akcí spojenou s prastarým a krásným řemeslem je Zámecký sklářský den. Proběhne 13. června na zámku ve Světlé nad Sázavou. Nabídne skleněné expozice, křest plastiky Pocta sklářům, jarmark, výtvarné dílny a představí se i vysočinské sklárny.

Číst více...

Bohemia Machine pořádá mistrovství světa v broušení skla

IMG 4856Firma Bohemia Machine patří k předním výrobcům brousicích strojů a příslušenství na světě. Její sklárna Bomma vyrábí mimo běžné užitkové sklo hlavně světla, ale i takové unikáty, jako jsou obří lahve na víno a whisky či trofeje pro tenisovou soutěž. A právě tato světelská firma pořádá již šestým rokem Mezinárodní sympozium broušení skla.

Číst více...