Šikland - Westernové městečko Šiklův mlýn

Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem je jeden z největších přírodních zábavních areálů v České republice. Zábavu i odpočinek tu najdou děti i dospělí.

Kontakt

Šiklův mlýn
Zvole 49
59256 Zvole nad Pernštejnem
region Žďár nad Sázavou
49.475639, 16.166784Mapa
Období: léto

Šikland je komplex tří zábavních areálů, z nichž největší je Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem, známý jako westernové městečko, další pak Motosport military offroad areál a strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. V areálu mohou zájemci nalézt i aquapark, zoopark, letiště, rybářskou zónu, sportovní hřiště a hlavně mnoho atrakcí pro děti i dospělé.

Westernové městečko Šiklův mlýn je zábavním parkem v údolí řeky Bobrůvky. V přírodním amfiteátru a na náměstí westernového městečka se konají denně divadelní představení, westernová show, taneční vystoupení, přehlídky, ve čtvrtek také noční ohňová show a spoustu dalších akcí, ze kterých dýchá nálada divokého západu. Je tam saloon, kovárna, herna, úřad šerifa či nádraží z Ameriky konce minulého století.

Offroad areál nabízí motorový adrenalin všem příznivcům motorek, terénních aut i bojových vozidel. Vyřádit se tu můžou s vlastním jednostopým, dvoustopým i třístopým teréňákem. Jízdu si mohou vychutnat i v místním bojovém vozidle pěchoty.

Strašidelný zámek Draxmoor byla dříve historická sýpka ze 17. století, která patřila ke šlechtické tvrzi založené pány z Pernštejna. Návštěvníky čekají tři patra se strašidelně-fantastickou expozicí a zámecké nádvoří. Mohou se bát oživlého hřbitova, pekla s čertem, perníkové chaloupky a dalších pohádkových postav. Ti, kteří se ničeho nezaleknou, mohou vyzkoušet také strašidelné noční prohlídky.

Foto: Šikland – Westernové městečko Šiklův mlýn, m - ARK

Otevírací doba:

červenec a srpen: nonstop

září – květen: mimořádné a soukromé akce

květen – červen: mimořádné akce, školní výlety

Videogalerie