Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě

Na okraji Nového Města na Moravě se nachází velký sportovní areál. Jeho součástí je také Cykloaréna VysočinaSingletracky aneb úzké jednostopé stezky pro horská kola s ostrými zatáčkami, rychlými sjezdy i terénními vlnami vás zabaví v novoměstské cykloaréně.

Kontakt

Sportovní klub Nové Město na Moravě
Vlachovická 1200
59231 Nové Město na Moravě
region Žďár nad Sázavou
49.578831, 16.050800Mapa
Období: léto

Najdete zde technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky sjízdné na dětských kolech, přírodní stezky pro handicapované sjízdné na kolečkovém křesle či handbiku i skutečně náročné traily pro zkušené bikery. Trailů je k dispozici celkem 6 a děti zvládnou všechny vyjma jediného, jenž je pojat jako imitace trati světového poháru.

První zkušenosti s jízdou v terénu mohou děti získat na novém pumptracku, který je ve Vysočina Aréně otevřen od roku 2019.

Areál stadionu Vysočina Areny je do konce roku pro veřejnost uzavřený. V areálu probíhá 1. etapa rekonstrukce pro účely pořádání MS v biatlonu 2024.

Naopak singletracky v okolí Areny jsou přístupné, všechny práce na trailech jsou dokončeny včetně nového dětského pumtracku, více informací zde.

S ohledem na vlastní bezpečnost respektujte prosím zákaz vstupu a dočasné omezení sportovních aktivit v areálu.

Foto: Archiv Vysočina Tourism