Vysočina Filmová

Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. Na Vysočině se ale také natočilo hned několik známých pohádek. Na zámku v Telči panoval dobrý král Miroslav v pohádce Pyšná princezna, hrad v Ledči nad Sázavou se stal útočištěm filmového štábu jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední doby Anděl Páně 2 a na hradu Lipnice nad Sázavou se točila pohádka Čert ví proč. K tomu, aby byla Vysočina filmaři vyhledávaným místem, od roku 2016 přispívá filmová kancelář Vysočina Film OfficeVydejte se s námi po stopách Filmové Vysočiny.

Filmová aplikace

printskreen3Rádi fotíte? Rádi cestujete? V rámci roku Filmové Vysočiny jsme pro vás připravili zbrusu novou aplikaci, se kterou si pořídíte originální filmový suvenýr z cest po Vysočině.

Jednoduše ve třech krocích. Vyfoťte se, upravte fotografii a uložte spolu s filmovým rámečkem do své galerie. Rámeček můžete připojit i k dříve pořízeným fotografiím.

Budeme rádi, když s námi budete vaše fotoúlovky sdílet na Instagramu nebo Facebooku. Nezapomeňte připojit hashtag #vysocinafilmova. Autor fotografie, která nasbírá největší počet liků, získá akreditaci pro dvě osoby na Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos uskuteční od 24. do 29. října. 

docxPodmínky užívání aplikace Filmová Vysočina

1

Aplikace je dostupná jak pro uživatele iOS, tak pro mobilní telefony s Androidem.

 

 

Sledujte naše webové stránky, už 1. dubna startujeme velkou turistickou hru KLAPKA, filmová Vysočina poprvé, která vás zavede na nejkrásnější, ale také méně známá místa na Vysočině spojená s natáčením filmů a pohádek. Průvodcem po filmových místech bude herec Josef Dvořák, mimochodem rodák z Vysočiny.