Vysočina Filmová

Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. Na Vysočině se ale také natočilo hned několik známých pohádek. Na zámku v Telči panoval dobrý král Miroslav v pohádce Pyšná princezna, hrad v Ledči nad Sázavou se stal útočištěm filmového štábu jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední doby Anděl Páně 2 a na hradu Lipnice nad Sázavou se točila pohádka Čert ví proč. K tomu, aby byla Vysočina filmaři vyhledávaným místem, od roku 2016 přispívá filmová kancelář Vysočina Film OfficeVydejte se s námi po stopách Filmové Vysočiny.

Filmové výlety

Vypravte se s námi na zajímavé filmové výlety po Vysočině.

Připravili jsme pro vás pestrou přehlídku míst, která se objevila v mnoha českých filmových pohádkách i dalších snímcích včetně zahraničních. Další naše tipy vás zavedou třeba do rodišť filmových osobností. Každé město i lokalita krom toho nabízí i jiné turistické zajímavosti.

Tak neváhejte a vydejte se na cestu – třeba vlakem!

Do Humpolce za Hliníkem a neandrtálcem

Humpolec kostel_sv._Mikuláše_dominanta_města_mvZatímco Hliník je scénáristy Svěrákem a Smoljakem vymyšlenou postavou, neandrtálec v muzeu Dr. Aleše Hrdličky je jako živý.

 

Číst více...

Kde si Maryška nechala ustřihnout vlasy

FB-08-09-842V Počátkách chodil do školy Otokar Březina a na bicyklu se tu proháněla Magda Vašáryová.

„Vlasy paní sládkové a tato kašna jsou ozdobou tohoto města...“, prohlásil Zdeněk Podskalský památnou větu z filmu Postřižiny Pojeďte se podívat do Počátek, kde se natáčela jedna z nejslavnějších scén slavných Postřižin a kde před hotelem U Modré hvězdy kroužila na kole okouzlující Magda Vašáryová.

Číst více...

Pohleď, kde smolař ke štěstí přišel

DSC 4805_mvNa Michalově statku se Šťastný smolař seznámil s panem Kdokoliv. Vy tam můžete poznat tvrdou práci i radosti selského lidu.

Číst více...

S buřinkou na betlémy do Třeště

TZ pan_Tau_1Víte, proč je město Třešť neodmyslitelně spjato s buřinkou? Je totiž rodištěm Otto Šimánka.

Číst více...

Z Roštejna přímo za Šípkovou Růženkou

ROŠTEJN HRADHustý les plný zvěře, z něj ční kamenný hrad s vysokou věží a uvnitř je obrovské mraveniště. To je Roštejn.

Číst více...

Z Pavlova pochází Vydrýsek

 DSC6349amvSpojte příjemné s užitečným. Vydejte se do skautské Sluneční zátoky za Foglarem a jeho Hochy od Bobří řeky a adoptujte ohrožené zvíře.

Číst více...