Filmové výlety

Vypravte se s námi na zajímavé filmové výlety po Vysočině.

Připravili jsme pro vás pestrou přehlídku míst, která se objevila v mnoha českých filmových pohádkách i dalších snímcích včetně zahraničních. Další naše tipy vás zavedou třeba do rodišť filmových osobností. Každé město i lokalita krom toho nabízí i jiné turistické zajímavosti.

Tak neváhejte a vydejte se na cestu – třeba vlakem!

Víte, že seriál o Jakubu skláři vznikal v Tasicích?

tasice sklarna_budovaTasice je malá vesnice v části obce Bělá v okrese Havlíčkův Brod a nachází se asi 7,5 kilometru od Ledče nad Sázavou. A čím je tak zajímavá? Najdete v ní totiž Huť Jakub, pojmenovanou podle úspěšného televizního seriálu Synové a dcery Jakuba skláře, který zde vznikal.

Číst více...

Do Humpolce za Hliníkem a neandrtálcem

Humpolec kostel_sv._Mikuláše_dominanta_města_mvZatímco Hliník je scénáristy Svěrákem a Smoljakem vymyšlenou postavou, neandrtálec v muzeu Dr. Aleše Hrdličky je jako živý.

 

Číst více...

Kde si Maryška nechala ustřihnout vlasy

FB-08-09-842V Počátkách chodil do školy Otokar Březina a na bicyklu se tu proháněla Magda Vašáryová.

„Vlasy paní sládkové a tato kašna jsou ozdobou tohoto města...“, prohlásil Zdeněk Podskalský památnou větu z filmu Postřižiny Pojeďte se podívat do Počátek, kde se natáčela jedna z nejslavnějších scén slavných Postřižin a kde před hotelem U Modré hvězdy kroužila na kole okouzlující Magda Vašáryová.

Číst více...

Pohleď, kde smolař ke štěstí přišel

DSC 4805_mvNa Michalově statku se Šťastný smolař seznámil s panem Kdokoliv. Vy tam můžete poznat tvrdou práci i radosti selského lidu.

Číst více...

S buřinkou na betlémy do Třeště

TZ pan_Tau_1Víte, proč je město Třešť neodmyslitelně spjato s buřinkou? Je totiž rodištěm Otto Šimánka.

Číst více...

Z Roštejna přímo za Šípkovou Růženkou

ROŠTEJN HRADHustý les plný zvěře, z něj ční kamenný hrad s vysokou věží a uvnitř je obrovské mraveniště. To je Roštejn.

Číst více...

Z Pavlova pochází Vydrýsek

DSC6349amvSpojte příjemné s užitečným. Vydejte se do skautské Sluneční zátoky za Foglarem a jeho Hochy od Bobří řeky a adoptujte ohrožené zvíře.

Číst více...