Kalendář akcí

Nejmenší STARWARS DAY v galaxii

starwarsday pocatky_uvod4. května, od 14:00
Místo konání: KINO Počátky, Palackého náměstí 8, 394 64 Počátky

Po celém světě se 4.května slaví Star Wars Day jako den všech fanoušků a příznivců světa Hvězdných válek (StarWars). V České republice byla akce organizována především v Praze a v Brně. Až dosud! 4.května budete moci oslavit Star Wars Day i v Počátkách. Ve 14:00 odstartuje projekcí filmu, kterým to všechno začalo – Star Wars: Epizoda IV: Nová naděje. Dále vás čekají deskovky, bojovky pro malé, menší i nejmenší, vědomostní soutěže.

Večerní filmová setkání

thumb Klapka15. května, od 17:00
Místo konání: Centrum dokumentárního filmu, Jana Masaryka 20, 586 01 Jihlava

Host: Ivo Bystřičan
Téma: Dějiny neposlušnosti – historie ekologického hnutí
Jak a kdy se v Česku objevila ekologická hnutí a jak se vyvíjela? Jaká je jejich historie? A jak se zabývají environmentální tématikou? Srdečně Vás zveme se podívat na svého druhu alternativní historii Československa! Uvidíte inspirativní film „Ekostory", jenž mapuje dějiny tuzemského ekologického hnutí a ochrany přírody od 50. let do nedávné minulosti. „Ekostory" vychází z unikátního cyklu České televize „Dějiny neposlušnosti". Hostem je režisér filmu – dokumentarista a televizní dramaturg Ivo Bystřičan.

Počátecká klapka

foto 225. května, 14:00 – 19:00
Místo konání: náměstí Počátky, hotel U Modré hvězdy

Akce na podporu kampaně Filmové Vysočiny. Módní přehlídka kostýmů inspirovaná filmy zapojenými do kampaně v podání ochotnických souborů z Vysočiny, vystoupení žáků počátecké ZŠ Otokara Březiny. Prohlídka hotelu U Modré hvězdy, ve kterém se natáčel seriál Návštěvníci, film Postřižiny. Proběhne zde prezentace Filmové Vysočiny, beseda s přímými účastníky natáčení Postřižin. V průběhu odpoledne budou mít návštěvníci možnost plnit zábavné filmové úkoly. Závěr akce bude patřit koncertu počátecké hudební kapely AWAL 3.

Večerní filmová setkání

thumb Klapka29. května, od 19:30
Místo konání: DIOD, Budova jihlavské Sokolovny, Tyršova 1565/12, 586 01 Jihlava

Host: Jana Nováková
Téma: Sokolové, Dobrý život sokola Bendy
Budova jihlavské Sokolovny – sál DIODu - bude místem projekce dokumentárního snímku Dobrý život sokola Bendy. Citlivý portrét dědy Miroslava Bendy, zasloužilého sokola a obyčejného člověka s neobyčejnou vitalitou a ideály, odkrývá pomocí nostalgie i situační komiky příběh lidské houževnatosti a optimismu. Je však stejně optimistický stav architektonicky cenné budovy jihlavské Sokolovny? Jaký byl vývoj jihlavského Sokola až do dnešních dnů. A jak na tom je z pohledu Sokola fyzický a morální růst českého národa? Hosty projekce budou členové jihlavského Sokola, architektka Jana Nováková a režisér filmu Pavel Jurda.

Projekce filmu Otvírání studánek (1956)

thumb Klapka31. května, od 17:30 a od 21:00 (dvě projekce)
Místo konání: Horácká galerie, Vratislavovo nám. 1, 592 31 Nové Město na Moravě

Kantátu Bohuslava Martinů, ve které účinkovaly i děti z Novoměstska, přinášíme v rámci roku Filmové Vysočiny. Součástí akce bude přednáška docentky Holé o Bohuslavovi Martinů. Akce se uskuteční v rámci galerijní noci.

Večerní filmová setkání

thumb Klapka5. června, od 17:00
Místo konání: Centrum dokumentárního filmu, Jana Masaryka 20, 586 01 Jihlava

Host: Petr Szczepanik
Téma: Budoucnost televize ve věku sociálních médií
Jak se v budoucnu bude rozvíjet televize, když internet intenzivně nabývá na významu? Na příkladech webseriálů lze vidět možnosti krátkých formátů určených primárně pro internet, které se staly líhněmi nových talentů i prostorem pro sebevyjádření. Diváci dnes sledují video v krátkých časových úsecích během dne a na mobilních telefonech. K čemu to ale všechno vede? A jak se mění například komedie, která přechází mezi televizí a různými internetovými platformami pružněji než jiné žánry? Tématem nás provede historik filmu a médií Petr Szczepanik.

Festival Pelhřimov – město rekordů – 29. ročník

thumb Klapka7. – 8. června
Místo konání: Masarykovo náměstí, Pelhřimov

Pelhřimov – město rekordů je multižánrový rodinný festival, na kterém potkáte siláky i gymnastky, dřevosochaře s motorovou pilou i stopující robotku, „šílené vědce z partičky Laborky.cz i háčkující dámy ze Slovenska. Nejrychlejší karikaturista světa vás namaluje obří tužkou, šikovné kadeřnice ze SPŠ a SOU Pelhřimov vám vytvoří nejbarevnější účes, navštívíte dva Galavečery rekordů a mnoho mnoho dalšího.
Hostem festivalu bude herec Josef Dvořák, který je tváří Filmové Vysočiny.