Vysočina Filmová

Vysočina je atraktivní filmovou lokalitou. Vždyť kdo by neznal legendární Postřižiny točené v Dalešicích na Třebíčsku v areálu místního pivovaru. Na Vysočině se ale také natočilo hned několik známých pohádek. Na zámku v Telči panoval dobrý král Miroslav v pohádce Pyšná princezna, hrad v Ledči nad Sázavou se stal útočištěm filmového štábu jedné z nejúspěšnějších pohádek poslední doby Anděl Páně 2 a na hradu Lipnice nad Sázavou se točila pohádka Čert ví proč. K tomu, aby byla Vysočina filmaři vyhledávaným místem, od roku 2016 přispívá filmová kancelář Vysočina Film OfficeVydejte se s námi po stopách Filmové Vysočiny.

Pravidla hry

Turistická hra KLAPKA probíhá od 1. dubna 2019 na všech herních místech Vysočiny, uvedených v tomto seznamu.

Účastník hry navštěvuje jednotlivá herní místa, plní úkoly a jejich splnění si označí razítkem, které je k dispozici vždy v pokladně herního místa.

V místech, které najdete vyznačné na této mapě, je doplňková aktivita – je zde umístěná keška s otázkou. Zodpovězením otázek ze všech nalezených kešek získáte tajenku, kterou vepíšete do pole tajenky herního Filmového pasu na straně 34.

Každý účastník, který nasbírá nadpoloviční většinu (14) razítek z jednotlivých herních míst, se může zúčastnit slosování o hodnotné ceny. To se uskuteční na konci sezóny. Vyplněné kupóny s razítky je možné odevzdat do 20. října 2019 na kterémkoli z herních míst nebo odeslat na adresu pořadatele.

Turistický pas je nepřenosný.