Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů vybízí: pokud k nám míříte ze Zoo Jihlava, rozhodně nevyhazujte vstupenku! Pokud ji u nás v Pelhřimově předložíte u pokladny, poskytneme vám slevu 20 % do všech tří expozic Muzea rekordů. V jediném dni tak můžete navštívit dva atraktivní turistické cíle. Jsme vzdáleni necelých 30 km a těšíme se na vás. Podrobnosti k návštěvě naleznete na www.muzeumrekordu.cz 

Kontakt

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Palackého 47
39301 Pelhřimov
region Pelhřimov
49.432091, 15.225269Mapa
Volné pokoje

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší… To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici mapující unikátní výkony českých i světových rekordmanů setkáte na každém kroku.

Muzeum rekordů a kuriozit bylo otevřeno v Pelhřimově jako jediné zařízení svého druhu ve střední Evropě. V pěti zrekonstruovaných patrech historické věže se se nám podařilo nashromáždit stovky exponátů,  jinde na světě nevídaných.

Doplňující fotografická expozice zachycuje nejlepší momenty uplynulých ročníků festivalu Pelhřimov – město rekordů, záběry z netradičních akcí i rekordních pokusů pořádaných na území ČR a přibližuje atmosféru zahraničních festivalů, kde agentura Dobrý den reprezentovala Českou republiku.

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově má dvě vnitřní expozice se stovkami unikátních exponátů a zahradu s obřími předměty.

Podrobnosti k návštěvě najdete na www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Vybavení

  • Rodiny s dětmi
  • Bezbariérový přístup

Otevírací doba:

Expozice Zlaté české ručičky + zahrada (nábřeží Rekordů a kuriozit 811)

Každý všední den: 9–17 hodin

  • Poslední vstup 40 minut před koncem otevírací doby.
  • Tato expozice je bezbariérová a jsou Vám v ní k dispozici toalety.
Věž muzea rekordů  (Dolní brána, Palackého 47)

Každý všední den 9–17 hodin

  • Poslední vstup 40 minut před koncem otevírací doby.
  • Ke každé zakoupené vstupence dostanete zdarma vstupenku 1+1 platnou pro vaši další návštěvu Muzea rekordů.
  • Pro skupiny nad 15 osob otevřeme i mimo běžnou provozní dobu – objednávky s uvedeným datumem a hodinou návštěvy a svým telefonním číslem zasílejte na muzeum@dobryden.cz

Videogalerie