Mozkoherna Třebíč

Pohnout kuličkou po stole jen svým přemýšlením, strefit se do terče jen díky soustředění. Tento nevšední zážitek nabízí v Mozkoherně v Třebíči.

Kontakt
Eva Fruhwirtová
Leopolda Pokorného 24/28
67401 Třebíč 1
region Třebíč
49.217239, 15.878550Mapa

První česká mozkoherna vznikla v Třebíči na konci roku 2016. Jde o takovou posilovnu pro mozek, takže si tu lidé mohou vytrénovat mentální kondici. Všechny přístroje fungují na bázi moderní techniky a EEG přístrojů. Dále jsou tu také různé mozkohračky, jako hry, hlavolamy a další.

Jednou z her v mozkoherně je Mindball. Hráči mají na hlavě speciální čelenky s biosenzory, které snímají jejich mozkovou aktivitu. Uprostřed stolu je dráha s kuličkou, která se posouvá na základě mozkové aktivity hráčů. Cílem hry je dostat kuličku do soupeřovy branky. Vyhrává ten, kdo se umí lépe uvolnit a koncentrovat. Čím více se uklidní, tím dostává kulička větší sílu a posunuje se vpřed. To samé se ale děje u soupeře. Kdo vyhraje? Mozková aktivita je zároveň zobrazena na monitoru. V reálném čase tak hráči i publikum vidí, jak se daří hráčům ovládat své mozkové vlny.

Mezi další takzvané mozkohračky patří například ouška, která se postaví, pokud se lidé uklidní, v opačném případě jsou schlíplé. Mozkostřelba zase umožňuje díky správné koncentraci zamířit přímo do terče. Jedna z her také kombinuje fyzické a mentální cvičení – je to hra Sunball, kterou hráč ovládá pomocí nafouknutých míčků.

Foto: www.mindball.eu

  • Rodiny s dětmi
Přílohy a materiály