Zoologická zahrada Jihlava

Návštěvníci v jihlavské zoo navštíví pět kontinentů, kde uvidí kolem dvou set exotických druhů zvířat. Nechybí opice, kočkovité šelmy, plazy nebo žirafy.

Kontakt
Březinovy sady 5642/10
Jihlava 1
49.396725, 15.595876Mapa

V údolí řeky Jihlávky v lesoparku Březinovy sady se nachází jihlavská zoologická zahrada. Je jenom deset minut pěšky z centra města. Založená byla už v roce 1957 a zaměřuje se na odchov vzácných druhů zvířat – nejvíce na opice, plazy či kočkovité šelmy.

Expozice je rozdělená do takzvaných pěti kontinentů. V Africké savaně je pavilon pro žirafy, antilopy a zebry. Žijí tam i hyeny, fenci a ježci. Austrálii představuje stará farma s papoušky, klokany či krajtami. Ve výběhu žijí ovce, které lidé mohou přímo krmit. V Americe pak žijí drápkaté opičky nebo lenochodi a součástí je amazonská tůň s piraňami. I tady lze vidět papoušky nebo lamy a pštrosy. Asijský pavilon ukazuje v Jihlavě jako jediný v republice prasata babirusy celebeské, v himálajské části žijí pandy červené, levharti nebo irbisové. Poslední je tropický pavilon s hustým pralesem, hady, štíry a krokodýly. Součástí zoo je také africká vesnice Matongo.

V zoo pořádají komentovaná krmení, ukázky například letu sov, výukové programy, kroužky, příměstské tábory nebo semináře pro pedagogy a programy pro seniory. Návštěvníci se mohou v létě také zúčastnit večerních prohlídek.

Otevírací doba:
květen – září  denně: 8 – 18 hodin 
duben a říjen  denně: 9 – 17 hodi 
listopad – březen 9 – 16 hodin