Okolím Velkého Dářka

U největšího rybníku Českomoravské vrchoviny se nachází mokřadní lesy, rozsáhlá rašeliniště s množstvím chráněných živočichů a rostlin a kempy s plážemi, občerstvením a loděnicí.

Kontakt

CK Santini tour
náměstí Republiky 24
59101 Žďár nad Sázavou 1
region Žďár nad Sázavou
49.610088, 15.908420Mapa
Volné pokoje
  • Velké Dářko
  • naučná stezka Velké Dářko
  • Saloon expres v Polničce
Délka trasy: 10 km
Časová náročnost: 3 h
Výchozí místo: Velké Dářsko
Cílové místo: Saloon expres v Polničce
Období: léto
Počet zastavení: 15

Koupání a výlety na lodičkách  Velké Dářko
Rybník byl založen roku 1480 a sloužil vedle chovu ryb zejména k dodávkám vody železářským hamrům a hutím v nedaleké Polničce. Po břehu vede cyklostezka spojující Žďár nad Sázavou a Polničku.

Za krásou malebných rybníčků  turistika údolím Sázavy
Červená turistická značka převede turisty přes hráz, odkud jsou nádherné výhledy na Velké Dářko a v dálce přes stromy i na Nový rybník, ke kterému dojdou až na druhý konec. Cestou do Polničky jde pak vidět údolí říčky Sázavy.

Zahradní železnice pro děti  Saloon expres v Polničce
Zábavní park v Polničce na Žďársku nabízí nejen vláček, ale také další vyžití, jako motorová autíčka nebo lanovku a pro větší terénní čtyřkolky. V přírodním rybníčku se návštěvníci mohou svézt elektrickými lodičkami. Dětský vláček jezdí po 300 metrů dlouhé úzkokolejné železnici. Je tu také koutek se zvířátky.

Tajemná rašeliniště u obrovského rybníka  naučná stezka Velké Dářko
Naučná trasa s patnácti informačními zastávkami v délce 12 km prochází vesměs lesními úseky a je vedena po rovině. Prochází procházející národními přírodními rezervacemi Radostínské rašeliniště a Dářko.

Foto: archiv Vysočina Tourism, Jaroslav Horák

Vybavení

  • Rodiny s dětmi