Zajímavosti v Jihlavě

Každému, kdo alespoň jednou navštívil toto starobylé město, je zřejmé, že Jihlava patří mezi historicky nejcennější města České republiky.

Kontakt

Turistické informační centrum Jihlava - radnice
Masarykovo náměstí 96/2
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.396099, 15.591245Mapa
  • Masarykvo náměstí
  • Zoo bez mříží
  • jihlavské podzemí
  • Muzeum Vysočiny
  • kostel sv. Jakuba
  • aquapark Vodní ráj
Délka trasy: 6 km
Časová náročnost: 2 h
Výchozí místo: Masarykovo náměstí
Cílové místo: aquapark Vodní ráj
Období: léto

Masarykovo náměstí
Historické centrum Jihlavy patří k největším v zemi. Lemují ho cenné měšťanské domy na gotických základech, doplňuje ho barokní morový sloup a dvě kamenné kašny. Hlavní dominantou náměstí je jezuitský kostel sv. Ignáce z Loyoly a na východě je kostel sv. Jakuba Většího z roku 1257. Třetím kostelem v historickém centru je kostel Nanebevzetí Panny Marie a západní část lemuje Brána Matky Boží s částí hradeb.

Divoká zvěř jako ve volné přírodě – ZOO bez mříží

Návštěvníci v jihlavské zoo navštíví pět kontinentů, kde uvidí kolem dvou set exotických druhů zvířat. Nechybí opice, kočkovité šelmy, plazy nebo žirafy. V zoo pořádají komentovaná krmení, ukázky například letu sov, výukové programy, kroužky, příměstské tábory nebo semináře pro pedagogy a programy pro seniory.

Koupaliště Vodní ráj

Velký aquapark v Jihlavě nabízí venkovní i vnitřní část se spoustou atrakcí pro děti i dospělé a také wellness a sportoviště.

Katakomby  jihlavské podzemí

Pod městským historickým jádrem se nachází podzemní labyrint chodeb v celkové délce 23 kilometrů. Část chodeb je přístupná.

Po stopách středověkého dobývání stříbra – Muzeum Vysočiny

Expozice muzea, založeného v roce 1892, jsou umístěny ve třech architektonicky cenných domech na hlavním jihlavském náměstí. Výstavy se zaměřují na historii, geologii, plastiky, dolování a mincování.

Jihlava z ptačí perspektivy  vyhlídková věž kostela sv. Jakuba

Dvě věže kostela sv. Jakuba Většího jsou čitelnou dominantou krajského města Vysočiny. Stavba kostela dokonce sahá až do poloviny 13. století.

Vybavení

  • Rodiny s dětmi

Videogalerie