Zajímavosti v Jihlavě

Každému, kdo alespoň jednou navštívil toto starobylé město, je zřejmé, že Jihlava patří mezi historicky nejcennější města České republiky.

Kontakt

Turistické informační centrum Jihlava - radnice
Masarykovo náměstí 96/2
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.396099, 15.591245Mapa
Volné pokoje
  • 1.Masarykvo náměstí (0 km)
  • 2. Zoologická zahrada Jihlava (1,2 km)
  • 3.Jihlavské podzemí (1,8 km)
  • 4.Muzeum Vysočiny (2 km)
  • 5.Kostel sv. Jakuba (2,5 km)
  • 6.Aquapark Vodní ráj (5,5 km)
Délka trasy: 5,5 km
Časová náročnost: 1,36 h
Převýšení: 53 m
Výchozí místo: Masarykovo náměstí
Cílové místo: Aquapark Vodní ráj
Období: léto

Masarykovo náměstí
Historické centrum Jihlavy patří k největším v zemi. Lemují ho cenné měšťanské domy na gotických základech, doplňuje ho barokní morový sloup a dvě kamenné kašny. Hlavní dominantou náměstí je jezuitský kostel sv. Ignáce z Loyoly a na východě je kostel sv. Jakuba Většího z roku 1257. Třetím kostelem v historickém centru je kostel Nanebevzetí Panny Marie a západní část lemuje Brána Matky Boží s částí hradeb.

Divoká zvěř jako ve volné přírodě – ZOO bez mříží

Návštěvníci v jihlavské zoo navštíví pět kontinentů, kde uvidí kolem dvou set exotických druhů zvířat. Nechybí opice, kočkovité šelmy, plazy nebo žirafy. V zoo pořádají komentovaná krmení, ukázky například letu sov, výukové programy, kroužky, příměstské tábory nebo semináře pro pedagogy a programy pro seniory.

Jihlavské podzemí

Pod městským historickým jádrem se nachází podzemní labyrint chodeb v celkové délce 23 kilometrů. Část chodeb je přístupná.

Po stopách středověkého dobývání stříbra – Muzeum Vysočiny

Expozice muzea, založeného v roce 1892, jsou umístěny ve třech architektonicky cenných domech na hlavním jihlavském náměstí. Výstavy se zaměřují na historii, geologii, plastiky, dolování a mincování.

Jihlava z ptačí perspektivy  vyhlídková věž kostela sv. Jakuba

Dvě věže kostela sv. Jakuba Většího jsou čitelnou dominantou krajského města Vysočiny. Stavba kostela dokonce sahá až do poloviny 13. století.

Koupaliště Vodní ráj

Velký aquapark v Jihlavě nabízí venkovní i vnitřní část se spoustou atrakcí pro děti i dospělé a také wellness a sportoviště.

Vybavení

  • Rodiny s dětmi

Videogalerie