Příroda a zajímavosti v okolí Třebíče

V Třebíči je řada historických staveb i evropský unikát – zachovalá židovská čtvrť. V okolí se nachází Dalešická přehrada i Wilsonova skála.

Kontakt

Turistické informační centrum Třebíč - Národní dům
Karlovo náměstí 47
67401 Třebíč 1
region Třebíč
49.255562, 15.872675Mapa
  • Třebíč (0 km)
  • Hartvíkovice (20 km)
  • Jaroměřice nad Rokytnou (43 km)
  • Moravské Budějovice (51 km)
  • pěší okruh k Wilsonově skále 3 km
Délka trasy: 54 km
Časová náročnost: 13,5 h
Převýšení: 100 m
Výchozí místo: Třebíč
Cílové místo: Moravské Budějovice
Značení trasy: žlutá
Období: léto

Výlet začíná návštěvou Třebíče a jejího unikátně zachovalého starého židovského hřbitova a židovského města, které bylo zařazeno na seznam památek UNESCO. Pod ochranou této mezinárodní instituce je také románsko–gotická bazilika sv. Prokopa spolu s objektem bývalého benediktinského kláštera.

Autem pak můžete dojet do vesničky Hartvíkovice, odkud se dáte pěšky na příjemný tříkilometrový okruh k Wilsonově skále. Turisté půjdou po žluté směr Wilsonova skála – vyhlídka. K prohlídce Dalešické přehrady a jejího bezprostředního okolí mohou využít výletní loď Horácko.

Dalším cílem je město Jaroměřice nad Rokytnou. Nachází se tady jeden z největších zámeckých komplexů v Evropě, na který na západě navazuje majestátní kostel sv. Markéty.

Pokud vám zbude volný čas, můžete navštívit osm kilometrů vzdálené Moravské Budějovice s cenným historickým centrem. Stojí tady řada zajímavých staveb včetně zámku, kde nyní sídlí Muzeum řemesel.

Foto: archiv Vysočina Tourism, Jaroslav Horák, Jakub Mertl – archiv město Třebíč

Vybavení

  • Rodiny s dětmi