Krajinou mezi Jevišovkou a vodní nádrží Dalešice

Tento okruh zahrnuje od každého trošku – městečka, zámky i přírodu v podobě přírodního parku Jevišovka se zříceninou hradu Bukovina.

Kontakt

Informační centrum Jaroměřice nad Rokytnou Radnice
náměstí Míru 2
67551 Jaroměřice nad Rokytnou
region Třebíč
49.094082, 15.893306Mapa
Volné pokoje
Délka trasy: 68 km
Časová náročnost: 7 h
Výchozí místo: Jaroměřice nad Rokytnou
Cílové místo: Jaroměřice nad Rokytnou
Povrch/terén: Lesní a polní cesty, asfalt
Značení trasy: ŽÝlutá, modrá
Období: léto
Typ kola: horské, trekové

Máte chuť na dlouhou vyjížďku s několika zajímavými zastávkami? Projeďte se krajinou mezi Jevišovkou a vodní nádrží Dalešice. Pokud by vám nestačilo 68 kilometrů v pedálech, můžete si výlet prodloužit právě o zastávky u těchto dvou vodních nádrží.

Popis trasy aneb Kudy vyrazit

Cestu odstartujte v Jaroměřicích nad Rokytnou. Po žluté značce vyjeďte do vesničky Příštpo, za kterou budete lemovat přírodní park Rokytná. Ve Čtvrté aleji odbočte vpravo k modré turistické značce k hájovně Kyničky a Lišnýmu rybníku, odkud je to 2,5 kilometru ke zřícenině Bukovina.

Lesními cestami poté jeďte údolím Nedveky ke žluté značce do Střelic a dál do Rozkoše. TIP: Ze Střelic je to jen pár set metrů do Jevišovic, kde najdete hned dva překrásné zámky – Starý a Nový – se zajímavými expozicemi. Trasu si tak můžete opět o něco prodloužit a přizpůsobit podle sebe.

Za obcí Rozkoše přejeďte řeku Rokytnou u Pulkovského mlýna a dojeďte do Biskupic a Stinskému rybníku. Dalším zastavením jsou Hrotovice (kde stojí za to zajít do Muzea Hrotovicka) a Dalešice (určitě zajeďte do Pivovaru Dalešice, pivovaru filmových Postřižin). Po projetí Valče (i tady je krásný zámek se dvěma prohlídkovými okruhy) a Dolních Vilémovic vede trasa do vesničky Lipník a Boňov a pak zpět do Jaroměřic nad Rokytnou. Pokud budete mít ještě chuť a energii, zajděte do místního barokního zámku, kterému se přezdívá moravské Versailles.

Foto: archiv Vysočina Tourism, jevisovice.info