Na vyhlášenou kulajdu a sklo do Světlé

V Městské restauraci na náměstí ve Světlé nad Sázavou určitě ochutnejte vyhlášenou kulajdu, která je stálicí menu a Lukáš Hejlík ji zařadil do top 10.

Kontakt

Městská restaurace
Náměstí Trčků z Lípy 986
58291 Světlá nad Sázavou
region Havlíčkův Brod
49.668522, 15.404734Mapa
Volné pokoje
  • 1.Městská restaurace
  • 2. Bomma
  • 3.Caesar Crystal Bohemiae
  • 4.Zámek Světlá nad Sázavou
  • 5.Hotel Kouty
Délka trasy: 21 km
Výchozí místo: Městská restaurace
Cílové místo: Hotel Kouty
Období: léto

Restaurace nabízí moderní prostředí i gastronomii. Až si budete pochutnávat na dobrotách převážně z čerstvých surovin připravených šéfkuchařem Janem Sochorem, pozvedněte na chvíli oči od talíře. Jen tak vám neunikne designové osvětlení z místní sklárny Bomma, které zdobí interiér restaurace.

Na výlet za sklem můžete pokračovat na exkurzi právě do sklárny Bomma či do josefodolské Caesar Crystal Bohemiae. Expozici skla najdete i na světelském zámku, kde si můžete užít také Dětské království a pohádkový okruh Na Sázavě. Pro starší děti od 10 do 18 let jsou tu připraveny únikové hry.

Ze Světlé nad Sázavou projeďte Posázavským pacifikem, který vozil trampy už počátkem 20. století, divočinu kaňonu řeky Sázavy, do Smrčné, na Stvořidla a do Ledče nad Sázavou. V Ledči můžete výlet zakončit relaxem v Hotelu Kouty – v cedrové sauně přímo na hladině rybníka.