Z Humpolce do Plačkova za koupáním

Léto v plném proudu, teploty stoupají, děti se dožadují koupání. Vy máte představu posezení v přírodě, ideálně s občerstvením. A co takhle spojit vše dohromady a vydat se na koloběžkách na výlet?

Kontakt

39601 Humpolec
region Pelhřimov
Volné pokoje
Délka trasy: 7,9 km
Výchozí místo: Humpolec
Cílové místo: Humpolec
Období: léto

V infocentru v Humpolci na vás čekají 4 krasavice – terénní koloběžky Crussis Cobra a 2 nezdolní Yedoo Mezci. Půjčování je možné v otevírací době infocentra (o letních prázdninách každý den). S nabízenými modely zvládnete i složitější terén lesních cest.
Z infocentra vyrazíte přes Horní náměstí směrem k hradu Orlíku.

Ideální je volit zpevněné cesty do lesoparku pod Orlíkem a následně kolem obce Rozkoš. Pokud by vám časové možnosti dovolily, můžete odbočit po žluté turistické cestě a dojet až na hrad Orlík a podívat se na město z rozhledny na hradní věži. Z Rozkoše pokračujete po asfaltu po žluté turistické do Vilémova. Přepadla vás po cestě žízeň či hlad? Na Rozkoši můžete zajít do motorestu Pod Hradem, na Vilémově na rozcestí naproti zvoničce najdete příjemnou Hospůdku Na kopci.
Poté po žluté turistické sjedete z kopce dolů a v zatáčce na konci lesa zahnete na lesní cestu (pozor, zde jedete po silnici, je třeba dát pozor na provoz). Přejedete koleje a zanedlouho na vás mezi stromy vykoukne plocha rybníka Pařezáče.

Od letošního roku je ze směru od obce Plačkov revitalizován břeh a přilehlé okolí. Upraven je přístup do vody (na nově naveženém písku si vyhrají i ti nejmenší, molo je zase v obležení „vodních skokanů"). Můžete relaxovat na dřevěných lehátkách, zahrát si ping-pong, děti mohou využít dřevěné prolézačky či houpačky. Elektrocyklisté ocení nabíječku na kola. A pro všechny bez rozdílu je velkým magnetem i kiosek s občerstvením.

Po koupání se nemusíte vracet stejnou cestou, ale do Humpolce se vydat po lesních cestách mimo silnice. Terén je sice náročnější, ale krom jednoho strmého sjezdu na trase se dá absolvovat na obou typech zapůjčovaných koloběžek. Doba jízdy i s dětmi je celkově 30-45 min k rybníku a stejný čas počítejte zpět.

foto: MEKIS Humpolec