Prozkoumejte jihlavské podzemí

Co takhle udělat si výpravu do podzemí se vším všudy, s objevováním tajemna a současně ochutnávkou dobrého jídla spláchnutého douškem skvělého piva? Vypravte se do Jihlavy!

Kontakt

Masarykovo náměstí 100/66
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.396351, 15.590941Mapa
Volné pokoje
  • 1. Radniční restaurace a pivnice
  • 2. Jihlavské podzemí
  • 3. Jihlavské podzemí
  • kolektory
Období: léto

Historický interiér vás přivítá v jihlavské Radniční restauraci a pivnici. A také tradiční a současně moderně pojatá česká kuchyně a dobré pivo z vlastního řemeslného pivovaru v podzemí. Čekají vás tu kulinářské zážitky v podobě degustačního menu, ochutnávky piva, prohlídka pivovaru nebo třeba kurz vaření.

Jihlavské podzemí stojí za to prozkoumat i mimo objekt pivovaru. Je druhé největší v Česku a rozsáhlý labyrint chodeb a sklepů se rozkládá pod celým historickým jádrem Jihlavy. Byl vyražen ve skále během 14. až 16. století. Skrývá jedno z největších lákadel, a to svítící chodbu, v níž citliví jedinci vnímají působení energie. Najdete tu mimo jiné třeba i expozice věnované středověkému dolování, miniskanzeny hornická krajina a havířská vesnička či ukázky z oboru mincovnictví a zpracování rudy.

Součástí podzemí jsou i okruhy představující kryt civilní obrany Alfa ze 70. let minulého století a kolektory, místními nazývané jako jihlavské metro.