S chutí kolem jihlavského opevnění

Chcete si užít krajské město Vysočiny i se svým psem? Projděte si pohodovou naučnou stezku Jihlavská pevnost. Poznáte kus historie královského horního města, projdete se na čerstvém vzduchu a ještě se dobře najíte.

Kontakt

Hluboká 106/7
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.396572, 15.592282Mapa
Volné pokoje
  • 1. Bílý mák
  • 2. Václavský parkán
  • 3. Hradby
  • 4. Brána Matky Boží
  • 5. Art Coffee
  • 6. Park Gustava Mahlera
Období: léto

Svůj výlet můžete začít v lesoparku Malý Heulos. Vystoupáte na dvorek za radnicí, kde sídlí restaurace Bílý mák. A v ní ochutnáte něco, co jste možná ještě nikdy nejedli. Kuchaři totiž rádi využívají mnohé dávno opomenuté plodiny a suroviny a připravují z nich moderní a hravé pokrmy. Co byste řekli na makový chléb se soleným tvarohem a škvarky doplněný nakládanou zeleninou, ricottové šišky s mákem, makovým olejem a švestkovými povidly nebo hovězí rump steak s pečeným celerem, houbovou omáčkou a restovanou kapustou? Posedět můžete na zahrádce.

Pokračujte na Václavský parkán za kostelem sv. Jakuba a na okruh po hradbách, které jsou zrekonstruované podle barokní podoby. Zavede vás až za kostel Nanebevzetí Panny Marie, který obejdete k Bráně Matky Boží – symbolu a dominantě Jihlavy. Tu můžete navštívit s malým psem v náručí nebo tašce. Po její prohlídce pokračujte k parku Gustava Mahlera, kde si můžete dát kávu a něco sladkého k ní v kavárně Art Coffee. Posedět můžete na zahrádce přímo na jihlavských hradbách s výhledem na park, jehož jednu stranu lemují pozůstatky městských hradeb. Bašta je upravena na vyhlídkovou věž a v parku bronzová socha Gustava Mahlera.

Foto: Statutární město Jihlava, Jakub Koumar