Na kole Bohdalovskem – krajinou rybníků, luk a hájů

Cyklisté nasednou na kolo v městečku Radostín nad Oslavou na Žďársku. Vydají se do nového Veselí a zpět na vrch zvaný Šibeník.

Kontakt
CK Santini tour
náměstí Republiky 24
Žďár nad Sázavou
49.562634, 15.939241Mapa

Začátek čtyřicetikilometrového výlet vede po Mlynářské stezce okolo renovovaného mlýna přes Kněževes do Krásněvsi. Kousek za kapličkou z této trasy cyklisté odbočí do údolí Oslavy. Před Ústeckým rybníkem se napojí na žlutou značku a vystoupají do Netína, kde je poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Trasa pak vede do Nového Veselí přes Blízkov, Černé, Kyjova, Chroustov a Bohdalov. Městys Nové Veselí je nejvýznamnější zastávkou celého výletu. Na východní straně náměstí se vyjímá majestátní kostel sv. Václava s cínovou křtitelnicí a sochami sv. Jana Nepomuckého, sv. Floriána a Panny Marie. Před kostelem je také sedmimetrový žulový kříž z jednoho kusu kamene.

Z Nového Veselí pokračuje cesta přes Březí nad Oslavou do Kotlas, dále po červené do Radostína a potom do Černého lesa okolo Kotlaského rybníka na Šibeniční vrh. Tam jsou tři umístěny kamenné kříže a jsou odsud nádherné výhledy na celý Radostín.