Humpolec, Pelhřimov a Křemešnický okruh

Tento výlet kombinuje procházky v přírodě s poznáváním historických míst. Nabídne nevšedně pestrou paletu významných pamětihodností.

Délka trasy: 36,6 km
Výchozí místo: Humpolec
Cílové místo: Křemešník
Náročnost: 1
Kontakt
Infocentrum Humpolec
Havlíčkovo náměstí 91
Humpolec
49.541523, 15.359319Mapa

 

Z Humpolce do Pelhřimova půjdou turisté 16 kilometrů, na Křemešník dalších osm, a pokud budou chtít, přidají k tomu ještě sedmikilometrovou Březinovu naučnou stezku a pětikilometrový Křemešnický okruh. Mezi místy ale také lze přejíždět autem.

Nejprve se z humpoleckého náměstí vydají po hrázi rybníka zpevněné alejí stoletých stromů po Březinově naučené stezce až na rozcestí Na Štůlách. Pak přijde prohlídka zříceniny hradu Orlík u Humpolce, která se tyčí na skalním ostrohu. Od hradu pak klesáme po pěšině přes kamenné moře zpět do Humpolce.

Pelhřimov je bývalé královské město, jehož historické centrum si až do dnešní doby zachovalo středověký charakter. A třetím zastavením je okruh vrchu Křemešník, kde se rozkládá přírodní rezervace, která chrání původní smíšené porosty. Na vrcholu se nachází rozhledna Pípalka. Ideální způsob, jak se pohodlně seznámit se všemi místními pamětihodnostmi a krásnou přírodou, je absolvovat 5,5 kilometru dlouhý Křemešnický okruh.

 

Turistické informační centrum

Masarykovo náměstí 10

393 01 Pelhřimov

+420 565 326 924

ic@kzpe.cz

www.pelhrimovsko.cz

 

Foto: archiv Vysočina Tourism