Okolím Velkého Dářka

U největšího rybníku Českomoravské vrchoviny se nachází mokřadní lesy, rozsáhlá rašeliniště s množstvím chráněných živočichů a rostlin a kempy s plážemi, občerstvením a loděnicí.

Kontakt
CK Santini tour
náměstí Republiky 24
Žďár nad Sázavou
49.610088, 15.908420Mapa

Koupání a výlety na lodičkách - Velké Dářko

Rybník byl založen roku 1480 a sloužil vedle chovu ryb zejména k dodávkám vody železářským hamrům a hutím v nedaleké Polničce. Po břehu vede cyklostezka spojující Žďár nad Sázavou a Polničku.

Za krásou malebných rybníčků - turistika údolím Sázavy

Červená turistická značka převede turisty přes hráz, odkud jsou nádherné výhledy na Velké Dářko a v dálce přes stromy i na Nový rybník, ke kterému dojdou až na druhý konec. Cestou do Polničky jde pak vidět údolí říčky Sázavy.

Zahradní železnice pro děti - Saloon expres v Polničce

Zábavní park v Polničce na Žďársku nabízí nejen vláček, ale také další vyžití, jako motorová autíčka nebo lanovku a pro větší terénní čtyřkolky. V přírodním rybníčku se návštěvníci mohou svézt elektrickými lodičkami. Dětský vláček jezdí po 300 metrů dlouhé úzkokolejné železnici. Je tu také koutek se zvířátky.

Tajemná rašeliniště u obrovského rybníka - naučná stezka Velké Dářko

Naučná trasa s patnácti informačními zastávkami v délce 12 km prochází vesměs lesními úseky a je vedena po rovině. Prochází procházející národními přírodními rezervacemi Radostínské rašeliniště a Dářko.