Okruh Svrateckou hornatinou

Okolí Bystřice nad Pernštejnem, zasazené do malebné a turisticky zajímavé členité krajiny, oplývá jedinečnými místy, která nabízí krásné a nevšední zážitky.

Kontakt
Turistické informační centrum Bystřice nad Pernštejnem
Masarykovo náměstí 1
59301 Bystřice nad Pernštejnem
region Žďár nad Sázavou
49.477753, 16.167507Mapa
  • Šišklův mlýn
  • strašidelný zámek Draxmoor
  • rozhledna Karasín
  • Zubštejn
Délka trasy: 32 km
Výchozí místo: Šiškův mlýn
Cílové místo: Zubštejn
Náročnost: 2
Období: Léto

Za kovboji, indiány a zlatokopy  Šiklův Mlýn

Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem je jeden z největších přírodních zábavních areálů v České republice. Zábavu i odpočinek tu najdou děti i dospělí. Šikland je komplex tří zábavních areálů, největší je Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem, známý jako westernové městečko, další pak Motosport military offroad areál a strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce.

Strašidelný zámek Draxmoor - Dolní Rožínka

Strašidelný zámek Draxmoor byla dříve historická sýpka ze 17. století, která patřila ke šlechtické tvrzi založené pány z Pernštejna. Návštěvníky čekají tři patra se strašidelně-fantastickou expozicí a zámecké nádvoří. Mohou se bát oživlého hřbitova, pekla s čertem, perníkové chaloupky a dalších pohádkových postav. Ti, kteří se ničeho nezaleknou, mohou vyzkoušet také strašidelné noční prohlídky.

Za výhledy z výšin a pohodou  rozhledna Karasín

Nedaleko Bystřice nad Pernštejnem se nachází rozhledna u Karasína. Otevřená byla v červenci 2002 a uvnitř se nachází také restaurace. Její stavbou byla zahájena výstavba sportovně rehabilitačního areálu v obci Karasín, jehož součástí je i lyžařský vlek.

Tajemný zubr  zřícenina Zubštejn

Hrad patřil k nejvýznamnějším sídlům mocného rodu pánů z Pernštejna. Byl vybudován na protáhlém skalnatém hřebenu na pravém břehu řeky Svratky nedaleko obce Pivonice, aby chránil obchodní cestu. Dochován je zbytek severní vstupní věže a velká část hradního paláce. Ke hradu se pojí i řada pověstí.

Foto: archiv Vysočina Tourism, archiv Šikland

  • Rodiny s dětmi