Do Brtnice přijede Karel VI.

akt img942brtniceKaždý ví, že 28. září je svátkem sv. Václava, patrona Čech a Moravy i symbolu české státnosti. Ale v Brtnici toto datum patří velké události, Dnu pro starou Brtnici. Je to den řemesel, stánkařů a otevřených památek. Ani letos tato slavnost nemůže chybět, a navíc bude její program zpestřený o příjezd Karla VI. – připomínku reálné návštěvy z roku 1723.

Trhové veselí započne v 9.00 a stánkaři, oblečeni v historickém, předvedou řemeslná nebo jiná rukodělná umění a budou prodávat své výrobky. V 10.30 se malí i velcí mohou těšit na pohádku umělecké agentury KATO. Po nich na podiu vystoupí hudební skupina Umí H...,  která bude celým dnem doprovázet. Můžete se těšit i na dobovou módní přehlídku nebo na taneční vystoupení vesnických tanců. Co by to bylo za historické slavnosti, kdyby tu nevystoupili šermíři – konkrétně „Společenstvo Libertas“.

Během dne můžete navštívit výstavy ve Valdštejnském domě, Kábově domě, kině nebo v nově otevřené sýpce, kde je připravená výstava šicích strojů a Brtnických kovadlin. Otevřené budou také památky, např. Hoffmannův dům, farní a zámecký kostel nebo zámek. Po celou dobu se budete moci svést koňským povozem po Brtnici.

V 17.00 pak nastane očekávaný kostýmovaný průvod. K vidění bude příjezd Karla VI., dobové taneční i šermířské vystoupení. Celý den zakončí v Hoffmannově dvoře kapela Dostavník.

Podrobný program Dnu pro starou Brtnici najdete na stránkách www.brtnice.cz nebo na facebookových stránkách Informační centrum Brtnice.

 

Více informací: www.brtnice.cz