Muzeum autíček v Přísece otevírá své brány

akt img946MUZEUM Kreslicí plátno 1Muzeum autíček a starých hraček v Přísece u Jihlavy slaví 3. výročí a zve na Den otevřených dveří. Po celou středu 10. října můžete objevovat poklady v podobě hraček našich rodičů i prarodičů, ale i třeba nás samotných, a to zcela zadarmo.

Muzeum svým zaměřením a rozsahem patří k opravdu unikátním. Je to lákavý cíl nejen rodinných výletů, ale určitě zaujme každého návštěvníka nebo sběratele.

Expozice obsahuje více jak 10 000 modelů autíček, letadel, vláčků, her a jiných starých hraček. Nejvíce jsou zastoupena autíčka z produkce československých podniků z let 1910–1991, a to především ITES, SMĚR, IGRA, KOVAP, KADEN, MERKUR. Najdete tady i nemalé množství modelů produkovaných v zahraničí, například USA, SSSR, Polska, Japonska, Německa a dalších. Nejméně tři generace si v Přísece rádi zavzpomínají na hračky ze svého dětství.

Rozsáhlá sbírka je umístěna v prostorách krásně zrekonstruovaného zámečku, o němž první historicky doložená písemná zmínka je z roku 1568, ještě jako o tvrzi.

Zakončení pohodové návštěvy muzea se nabízí v přilehlé kavárně, která sídlí v nevšedně zrekonstruované stodole. Mimo příjemného posezení u kávy s občerstvením tu má ?rma Abrex vystavený archiv své dosavadní výroby autíček a k prodeji nabízí modely současné produkce.

Více informací: www.muzeumauticek.cz