ČT sport odvysílá Cyklotoulky Vysočinou

akt img947Cyklotoulky na FBVysočina má vlastní díl populárního cykloseriálu Cyklotoulky. Už tuto sobotu, 20. října, ho v premiéře odvysílá ČT Sport v 7.05 ráno, na stejném kanálu bude díl z Vysočiny k vidění například ještě příští týden v pondělí 15.50 nebo ve středu ve 14.50, a také na webu pořadu Cyklotoulky www.cyklotoulky.cz.

Štáb seriálu a sympatičtí průvodci Eva Brodnianská a Stanislav Bartůšek natáčeli v našem kraji v závěru července. Samozřejmě s sebou přivezli kola, aby se mohli připojit k průvodci Tomáši Čihákovi, řediteli Vysočina Tourism.

„Celodenní program vznikl ve spolupráci s cyklokoordinátorem Kraje Vysočina Petrem Stejskalem. Naším cílem je představit veřejnosti Vysočinu jako region, který nabízí pestrou kombinaci nabídky cyklostezek a cyklotras v krásné čisté přírodě a zároveň nesporné bohatství kulturních památek," připomněl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

A opravdu, harmonogram cyklotoulek byl nabitý. Průvodci spolu s vysočinským doprovodem zajeli do Dalešického pivovaru, kde si při natáčení symbolicky připomněli slavný film Postřižiny, navštívili Cykloarénu Vysočina v Novém Městě na Moravě, kde je uvítal instruktor pro tamní singletracky, a nevynechali ani všechna tři města památek UNESCO – tedy Třebíč, Žďár nad Sázavou a Telč. Zpestřením pro diváky by mělo být i natáčení na in-linech na populární cyklostezce Přibyslav-Sázava.

Náročnou celodenní trasu zakončil štáb na krajském hradě Roštejn v lesích nedaleko Telče, kam ho přijela pozdravit i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu Jana Fischerová. „Cyklotoulky jsou populárním pořadem, který může na Vysočinu přilákat nejednoho sportovce," pochvaluje si náměstkyně Jana Fischerová.

Desetiminutový pořad Cyklotoulky z Vysočiny budete moci na ČT SPORT vidět už tuto sobotu brzy ráno, dále v několika reprízách odpoledne, na iVysílání České televize, na webu www.cyklotoulky.cz a vysílat se bude i na Slovensku na RTVS DVOJKA.