Někdejším klášterním areálem provede nová prohlídková trasa

DSC02386Pro turisty, kteří budou chtít blíže poznat bývalý areál benediktinského kláštera v Třebíči, nachystalo Turistické informační centrum Bazilika novou prohlídkovou trasu. Její vytvoření souvisí s rozšířením území UNESCO památky baziliky sv. Prokopa na celé území bývalého benediktinského kláštera v roce 2018.

Samotná bazilika byla zapsána již v roce 2003, společně se židovskou čtvrtí a hřbitovem. Nová trasa seznámí zájemce s historií opatství, bazillikou, jednotlivými budovami kláštera a životem benediktinských mnichů. Zmíněno bude také opevnění kláštera a turisté navštíví při absolvování prohlídkové trasy rovněž někdejší zámeckou ledovnu. Prohlídka je zakončena na vnitřním nádvoří dnešního zámku, původním rajském dvoře kláštera. Zájemci budou mít možnost navštívit poprvé novou prohlídkovou trasu na Svatoprokopskou pouť, v neděli 30. června.
S opatstvím seznamuje také nově vydaná brožura „Příběh benediktinského opatství. Bazilika sv. Prokopa, Zámecký areál“. Zájemci ji obdrží ve všech informačních centrech v Třebíči. Brožura obsahuje stručnou historii opatství a benediktinů a nabízí přehled všech prohlídkových okruhů v dnešním zámeckém areálu.

Na novou prohlídkovou trasu je nutné se předem telefonicky objednat na čísle: 568 610 022 nebo 777 746 982 při minimálním počtu pět osob.