SPIRITUÁL KVINTET zahájí folkový festival v Lípě

folkova lipa_n_1_Stránka_4Festival folkové hudby v srdci Vysočiny se uskuteční v sobotu 2. listopadu 2019 v Lípě u Havlíčkova Brodu, kde se představí sedm skupin z celé České republiky.

Druhý ročník „Folkové Lípy“ zahájí v lipské sokolovně od 16:00 hodin legendární skupina Spirituál kvintet. Následovat bude chomutovský písničkář Jindra Kejak a poté nastoupí kapely Potokap, Terrakota, Rendez-fou a Epydemye. O závěr festivalu se již tradičně postará se svými keltskými písněmi skupina ISARA. Průvodním slovem bude festival provázet  hudebník a moderátor Jiří Holoubek.

„Nejstarší česká folková skupina Spirituál kvintet, která brzy oslaví již 60 let od svého vzniku, ohlásila na příští jaro ukončení činnosti a tak jsme velice rádi, že je stihneme přivítat i u nás v Lípě. Fanoušci Spirituál kvintetu jistě uslyší nejslavnější písně, které se víc než půl století ozývaly na téměř deseti tisících koncertů skupiny. Moc mě těší, že se nám to podařilo a tato legendární skupina zahájí náš festival. Úžasnější začátek jsme si nemohli přát“, říká hlavní pořadatelka akce Marta Vencovská.  

Předprodej vstupenek je na OÚ Lípa, Havlíčkův Brod (B - Studio Design Gris, Jihlavská 3204 - u Slunce) a v Jihlavě (Hudebniny, Benešova 16) a internetový předprodej na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Pořadatelem akce je Obec Lípa a místní spolky. Bližší informace o kapelách a ukázky z jejich hudební tvorby najdete na obeclipa.webnode.cz.