Vysočina filmová získala v Brně prestižní ocenění

DSC 0974Prestižní Velkou cenu cestovního ruchu za Vysočinu filmovou získala organizace Vysočina Tourism na veletrhu Regiontour v Brně.

Ve třináctém ročníku soutěže Velká cena cestovního ruchu 2019/2020 ohodnotila odborná porota Vysočinu filmovou hned ve dvou kategoriích – 3. místem v kategorii Nejlepší turistický produkt a dalším 3. místem za jednotnou kampaň roku. Cenu převzali náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný a ředitel příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák ve čtvrtek 16. ledna na brněnském výstavišti. „Z ocenění v české nejprestižnější soutěži v cestovním ruchu mám velikou radost. Zejména nominace v kategorii Nejlepší turistický produkt mě potěšila. Pro turisty jsme v roce 2019 připravili opravdu komplexní nabídku se zapojením řady partnerů ze soukromého i  veřejného sektoru. A odborná porota nám potvrdila, že to děláme dobře,“ sdělil po převzetí ceny Tomáš Čihák. Odborná porota byla tradičně složena z marketingových expertů, specialistů na cestovní ruch, zástupců akademické sféry i obou pořádajících společností COT media a Veletrhy Brno.

Produkt Vysočina filmová nabídl turistům návštěvu šestadvaceti míst kraje, kde se natáčely filmy či která jsou spjata s filmovými osobnostmi. Zavedla je k nim turistická zážitková hra Klapka, filmová Vysočina poprvé, kterou organizace Vysočina Tourism uspořádala v rámci kampaně. Propagace Vysočiny filmové probíhala na webech, sociálních sítích, v tištěných médiích i rádiích, vyšla brožura o všech filmových místech. Podpory ze strany Vysočina Tourism se dočkaly i další akce v regionu spojené s filmovou tematikou.

„Velkou cenu v cestovním ruchu nezískala organizace Vysočina Tourism poprvé. V roce 2017 jsme za Vysočinu barokní obdrželi druhé místo a v roce 2010 první místo za nejlepší turistický produkt při tvorbě a propagaci balíčků služeb ve spolupráci s podnikateli. Věřím, že podobně úspěšný bude i náš nový produkt pro rok 2020 – Vysočina sklářská,“dodal Tomáš Čihák.

Letos se Kraj Vysočina účastní veletrhu Regiontour pod hlavičkou Asociace krajů ČR společně s dalšími čtyřmi kraji. Prezentuje se pohyblivou ocelovou loutkou rytíře s červeným pointem Vysočina na dlani. Největší ocelová loutka v republice je 7,6 m vysoká a váží 1700 kg. Pochází z dílny třešťských kovářů Petra Píši, Olivera Krejčího, Tomáše Janovce a Adama Štumara, kteří ji vytvořili dle výtvarného návrhu Josefa Sodomky. Loutka je k vidění v expozici Muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

Autor: Radim Hošek