Křížem krážem Vysočinou vyrazí cyklisté i letos

krizem krazemCyklisté o akci Křížem krážem Vysočinou nepřijdou ani v letošní mimořádné situaci. Vyrazí na cestu v termínu 3.–7. července 2020.

„Tradiční cykloakci pořádáme s plným vědomím toho, že nemusí proběhnout tak hladce jako dřív. Dochází ke zkrácení etap z 8 na 5 a start není v Jihlavě. Ale dle natěšených reakcí mnohých pravidelných účastníků věřím, že případné nekomfortnosti pochopí,“ uvedl Tomáš Čihák, ředitel pořádající organizace Vysočina Tourism. Novinkou cykloakce je, že účastníci svými našlapanými kilometry mohou přispět prostřednictvím aplikace EPP pomáhej pohybem na některý z projektů Kraje Vysočina. Celkem ujedou 232 km.

krizem krazem_mapa_Křížem krážem Vysočinou na kole odstartuje z Golčova Jeníkova a skončí tradičně v pivovaru v Dalešicích. Využívání doprovodného vozidla bude částečně omezeno. K dispozici bude až na výjimky pro přepravu zavazadel, případně jako záchranné vozidlo při zdravotním problému účastníků či defektu na kole.

„Chceme, aby účastníci v co největší míře přespávali v cílových destinacích. Letošní etapy jsou nastavené tak, aby jejich start a cíl byl vždy v místě, kam je možné se dopravit vlakem. S dopravcem České dráhy máme domluveno, že zajistí zdarma přepravu kol účastníků z místa bydliště do místa startu etapy, případně z cíle etapy do místa bydliště,“ dodává Tomáš Čihák s tím, že zájemci o dopravu kol zdarma se mohou přihlásit do 10. června. Ostatní se přihlašovat nemusejí, stačí, aby dorazili na start kterékoliv z etap.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

 

Partnery akce jsou Jaderná elektrárna Dukovany, skupina ČEZ, EPP pomáhej pohybem, Akciový pivovar Dalešice, Klub českých turistů, České dráhy a Český rozhlas Vysočina.

Kontaktní osoba akce: Tomáš Čihák, Vysočina Tourism

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: + 420 732 650 158

 

krizem krazem_mapa

 

 

 

 

Etapy Křížem krážem Vysočinou na kole 2020

1. etapa 3. 7. 2020

Golčův Jeníkov – Světlá nad Sázavou (44 km)

2. etapa 4. 7. 2020

Světlá nad Sázavou – Jihlava (50 km)

3. etapa 5. 7. 2020

Jihlava – Jemnice (60 km)

4. etapa 6. 7. 2020

Jemnice – Jaroměřice nad Rokytnou (47 km)

5. etapa 7. 7. 2020

Jaroměřice nad Rokytnou – Dalešice (31 km)

pdfKřížem krážem leták 

pdfJednotlivé etapy podrobně