Letní hra České televize také v Třebíči

zachran-trosecniky-logoTuristické informační centrum Bazilika se o velkých prázdninách zapojí do letní hry České televize Déčko „Zachraň trosečníky!“.

V době od 1. července do 31. srpna 2020 si mohou rodiny s dětmi do 15 let vyzvednout v turistickém informačním centru u baziliky sv. Prokopa informační leták se soutěžním kódem a pracovní list Průvodce divočinou. Každé dítě, které se do hry přihlásí, dostane navíc také malý dárek – samolepky s motivy postaviček z ČT Déčka. „Děti mohou dále plnit různé úkoly a výzvy, které najdou v pracovních listech, na webových stránkách soutěže nebo ve schránkách ukrytých v přírodě. V Třebíči se schránka nachází v zámeckém parku“, informoval Václav Prchal, vedoucí turistických informačních center. Hráči najdou její pozici na webových stránkách hry.
„Smyslem hry je podpořit cestování rodin s dětmi po České republice a návštěvu expozic nebo institucí v ní zapojených“, doplnil Václav Prchal. V Třebíči je lákadlem v rámci této soutěže interaktivní expozice Cesty časem v třebíčském Předzámčí, která je určena především rodinám s dětmi.
Více informací o pravidlech hry najdete na www.zachrantrosecniky.cz