S novou mapou projeďte geocyklotrasy Železných hor

Geocyklotrasy Železných horDo údolí řeky Doubravy či k výstupu na železnohorské šestistovky zve Turistické informační centrum Chotěboř. S novou trhací mapou geocyklotras, kterou připravilo díky dotaci z Fondu Vysočiny, mohou turisté projet Železné hory.

Geocyklotrasa zahrnuje místa zajímavá z hlediska hydrogeologie, geologie, přírody i historických pamětihodností. Podklady pro mapu poskytla MAS Podhůří Železných hor.

„Určitě si nenechte ujít návštěvu romantického údolí Doubravy, kde voda kámen láme, projeďte se po hřebeni železnohorských šestistovek, zastavujte se a rozhlížejte se. Otevírají se zde výhledy do malebné krajiny, která si získá srdce každého, kdo se umí dívat a vnímat! Zdejší kraj je zároveň drsný i něžný, stejně jako jeho obyvatelé," láká turisty ředitelka MAS Mirka Valehrachová.

Údolí řeky Doubravy je dostupné pouze pěšky a rozkládá se na území CHKO Železné hory a Národního geoparku Železné hory. Více informací naleznete na interaktivní mapě www.podhurizeleznychhor.cz nebo v Informačním centru Chotěboř www.icchotebor.cz, kde je zmiňovaná mapa volně k dostání.

IC Chotěboř