Komentovaná vycházka po Telči na téma Barokní architektura

Telc2.jpg copyV rámci výstavy Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši, která probíhá přes léto  v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči, připravili telčští památkáři řadu doprovodných programů pro veřejnost.

Ve čtvrtek 27. srpna se uskuteční komentovaná vycházka městem na téma Barokní architektura v Telči. Bude zaměřena na hlavní barokní stavby v centru města (bývalá jezuitská kolej, kostel Jména Ježíš, konvikt a gymnázium) a částečně i na další stavby spojené s jezuitským řádem (kostel sv. Jakuba). Načrtnuty budou urbanistické souvislosti, stavební vývoj, ale i uměleckohistorický a kulturněhistorický kontext. Během vycházky, která bude trvat cca 60–90 minut, se návštěvníci projdou po náměstí Zachariáše z Hradce a Kyptově náměstí.

Provází Ing. Mgr. Ondřej Hnilica, Ph.D.
Vstup zdarma. Zahájení vycházky: před kostelem Jména Ježíš v Telči v 18:00 hod.

Program je kapacitně omezen a je možný pouze po předchozí rezervaci na adrese: Věra Procházková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. +420 778 758 921 nebo Ilona Ampapová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. +420 724 663 511.

Změna programu vyhrazena.

Více o výstavě a o projektu: www.jezuitetelc.cz