Telč zažije zcela nový, moderní formát festivalů!

telčA to rovnou dvakrát, poprvé 4.–5. září a podruhé 24.–26. září. Dej si FOOD i Prostě pojď! je koncept, který lidi spojuje. Atmosféra, kterou tvoje město ještě nezažilo! S Prostě pojď poznáte takové malé olympijské městečko a s Dej si FOOD ti představíme kombinaci klasického street foodu od foodmakerů z celé České republiky, ale i regionální producenty a nabídku od lokálních podniků. Užiješ si celodenní doprovodný tematický program opravdu pro každého. Ochutnáš moderní akci přímo ve tvém městě. 

Právě Telč je pro nás novou výzvou, nepoznaným městem, které dosud vyzařovalo hlavně svojí architekturou, a také třeba velmi oblíbeným Prázdninami v Telči. Chceme vytvořit v Telči minimálně stejně oblíbenou a tradiční akci, která bude otevřená a dostupná opravdu každému, kdo touží po zážitku.

„Naše motto je Spojovat je naše poslání! Proto chceme do programu co nejvíce zapojit místní podnikatele a všechny, kteří se snaží město zatraktivnit pro jeho obyvatele i turisty,“ popsala vizi festivalu Lada Salátová z pořádající jihlavské agentury P-TEAM. Doplnila, že se organizátoři domluvili také s Panským dvorem, který pravidelně pořádá kulturní akce pro veřejnost, a proto celý festival vyvrcholí vždy o víkendu právě zde. Lidé uvidí například letní kino, zažijí koncert kapely Poetika a zapojí se do originální soutěže „Zvedáme Česko z gaučů“.

Festivalem v obou termínech ožije doslova celé město. Návštěvníci si sednou do zelené trávy s doprovodem skvělé hudby , vyzkouší adrenalin v podobě sportovních stanovišť a nebo se jen tak projdou mezi stánky a ochutnají netradiční pokrmy. Do programu se zapojí i lokální podniky, které připraví jedinečné festivalové menu.  

V areálu Panského dvora se vytvoří zážitkové zóny a chybět nebudou ani food trucky se zajímavou nabídkou pro všechny gastro nadšence. Program vyvrcholí vždy v pátek a sobotu. Pátek odpoledne a sobota budou nabité zážitky. Objeví se divadelní herci, kouzelník a možná i horkovzdušný balón,“ prozradila city manažerka Lada Salátová, která vede pořadatelský tým festivalu. Kromě agentury P-TEAM se na přípravě čtyřdenní akce podílí právě i Panský dvůr Telč a Město Telč.

Speciální nový formát skupinové vstupenky na Festival Dej si FOOD a startovací karty na Prostě pojď! budou k dostání během festivalu na tzv. pointech, více se dozvíte na www.dejsifood.cz a stejně tak na www.prostepojd.cz.

Více na www.dejsifood.cz a www.prostepojd.cz.